Haber Kaynağı

Tercih edilen gönderilerinizi ve güncellemeleri görmek için Workplace haber kaynağınızı özelleştirin.

Haber Kaynağınızda görmek istemediğiniz kişileri takip etmeyi bırakabilir veya haberleri gizleyebilirsiniz. Bir haberi Haber Kaynağı'nda gizlerseniz, gelecekte benzer haberleri Haber Kaynağınızda görme olasılığınız azalır.
Bir haberi [veya kişiyi] gizlemek için:
 1. Gönderinin sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın.
 2. Gönderiyi gizle'yi veya [Kişi]'den tüm haberleri gizle'yi seçin.
Not: Görmek istediğiniz gönderileri Haber Kaynağı'nda görmüyorsanız, daha fazla gruba katılabilir veya daha fazla kişiyi takip edebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
If you no longer want to see updates from a specific coworker on your Workplace News Feed, you can choose to Mute or Snooze their posts.
Muting a coworker's posts will hide all posts by them from your News Feed until you choose to unmute them. Snoozing a coworker's posts will hide posts by them from your News Feed for the next 30 days.
To Mute or Snooze a coworker's posts:
 1. From your Workplace News Feed, click at the top of a post from the coworker you would like to stop seeing posts from.
 2. Click either Hide post or Snooze [name] for 30 days.
 3. The post will disappear from your News Feed. If you have made a mistake, press Undo
To once again start seeing posts from your coworker:
 1. From your Workplace homepage, search for your coworker using the search bar in the top left of the screen.
 2. Click on their name to view their profile.
 3. Click Undo, underneath the alert on their timeline about their current Mute or Snooze status.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Haber Kaynağı'ndaki haberlere durum güncellemeleri, fotoğraflar, videolar, bağlantılar, yorumlar ve beğenmeler dahil olabilir. Haber Kaynağınızda gösterilen haberler şu gibi çeşitli faktörlere göre belirlenir:
 • Üyesi olduğunuz gruplardaki gönderiler.
 • Takip ettiğiniz kişilerin zaman tüneli gönderileri.
Haber Kaynağınızda gösterilecek içerik kalmadıysa, katılabileceğiniz açık grup tavsiyelerini ve söz konusu grubun gündemdeki gönderilerini de görebilirsiniz.
Workplace'te daha önce gerçekleştirdiğiniz hareketler de Haber Kaynağınızdaki haberleri etkileyebilir. Örneğin, geçmişte fotoğraflar beğendiyseniz veya bunlara yorum yaptıysanız, Haber Kaynağınızda fotoğraflar görme olasılığınız daha yüksek olabilir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bazen daha önce görmüş olduğunuz bir gönderi, iş arkadaşlarınızdan birisi beğendiğinde veya yorum yaptığında Haber Kaynağınızın başına taşınır. Bu sayede sizin için önemli olan ve iş arkadaşlarınızın en çok etkileşimde bulunduğu gönderileri görebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bir iş arkadaşınızı takip ettiğinizde, o kişinin gönderilerini Haber Kaynağınızda görürsünüz. İş arkadaşlarınızı, diğer ekiplerdeki kişileri veya şirketinizdeki yöneticileri takip edebilirsiniz. Sadece tüm şirkete açık şekilde veya üyesi olduğunuz gruplarda paylaşılan gönderileri görürsünüz.
Bir iş arkadaşınız sizi takip ettiğinde, kendisinin Haber Kaynağında şirketinize açık gönderileri görebilir. Kapalı veya gizli bir grupta bir şey paylaşırsanız, iş arkadaşlarınız gönderinizi sadece paylaşımda bulunduğunuz grubun üyesi olmaları halinde görürler.
Bir iş arkadaşınızı takipten çıkardığınızda, Haber Kaynağınızda o kişinin daha az gönderisini görürsünüz. Takipten çıkardığınız bir kişiyi tekrar takip ederek kendisiyle tekrar bağlantı kurabilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace'in videoları otomatik oynatma ayarlarını açık veya kapalı konuma getirebilirsiniz.
Bilgisayarınızda videoların otomatik oynatılmasını durdurmak için:
 1. Workplace'in sol alt kısmındaki profil resminize tıklayın ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Videolar'a tıklayın.
 3. Videoları Otomatik Oynat'ın yanındaki açılır menüye tıklayın ve Kapalı'yı seçin.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Haber Kaynağınıza daha iyi odaklanmak için Workplace'inizin sol ve sağ tarafındaki panelleri geçici olarak gizleyebilirsiniz.
Sol panel; en sık kullandığınız grupları, en yeni sohbetlerinizi ve bildirimlerinizi içerir. Bu paneli gizlemek için:
 1. Workplace Haber Kaynağınıza, sohbetlere veya bir gruba gidin.
 2. Fareyi sol panelin üzerine getirin ve simgesine tıklayın.
Sağ panel; yaklaşan etkinlikleri, önerilen grupları ve kuruluşunuzun gündemdeki gönderilerini içerebilir. Bir grup veya sohbeti incelerken, sağ panel en son hareketleri ve grup açıklamalarını gösterecek şekilde değişir. Bu paneli gizlemek için:
 1. Workplace Haber Kaynağınıza, sohbetlere veya bir gruba gidin.
 2. Fareyi sağ panelin üzerine getirin ve simgesine tıklayın.
Herhangi bir paneli yeniden açmak için ilgili simgeye ikinci kez tıklayın.
Varsayılan görünüm
Sol ve sağ panellerinizin mevcut durumu, mevcut oturumunuz boyunca geçerli olur. Workplace'i yeni bir sekmede açarsanız her iki panel de yeniden açılır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?