Workplace'teki verilerin sahibi kimdir ve veriler nerede saklanır?

Workplace müşterileri veri denetleyicileri olarak hareket eder ve Facebook'u, Workplace Enterprise Sözleşmesi kapsamında veri işleyicisi olarak görevlendirir.
Veri sorumlusu olarak, verilerinizin değiştirilmesi, silinmesi veya dışa aktarılması dahil olmak üzere verilerinizle neler yapılabileceğine ilişkin kararları siz verirsiniz. Çalışanlarınızın Workplace'te oluşturduğu veriler kuruluşunuza aittir ve herkese açık olarak erişilemez.
Workplace Çevrimiçi Kullanım Koşulları, müşteri verilerinin işlenmesi konusunda özellikle Workplace Çevrimiçi Kullanım Koşulları'nın Veri İşleme Ek Sözleşmesi ve Veri Güvenliği Ek Sözleşmesi'nde belirtilenler dahil olmak üzere müşterilere sözleşmeye dayalı çeşitli koruma tedbirleri sunar. Workplace, AB'deki müşterilerimize veri sorumlusu olarak Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için standart sözleşme hükümlerini (SCC) içeren ilave bir ek sözleşme sunmaktadır.
Veri depolama
Verilerinizi korumak ve platformumuzda benzersiz performans ve erişilebilirlik sunmak için Workplace'teki veriler Facebook'un ABD ve AB'de bulunan veri merkezlerinde küresel olarak depolanır.
Workplace, küresel çapta yayılmış altyapımız sayesinde ne olursa olsun çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır:
  • Veri merkezlerimiz ve ofislerimiz için fiziksel güvenlik önlemleri
  • Hizmet engelleme saldırılarının veya yerel afetlerin etkilerini en aza indirme
  • Makine öğrenimini kullanan tehdit zekası ve otomatik tespit sistemi
  • Özel ekipler tarafından yılın 365 günü 7/24 denetleme
Verilerin ayrı tutulması
Workplace ve Facebook, farklı hesaplara ve profillere sahip ayrı platformlardır. Bu platformlardan birinde oluşturulan gönderiler, diğerinde görüntülenemez. Workplace, Facebook'un şirket çapındaki güvenlik, altyapı ve teknik inovasyon yatırımlarından yararlanmaktadır.
Workplace'te reklam yoktur
Workplace'te mümkün olan en iyi deneyimi yaşadığınızdan emin olmak için verilerinizi işleriz. Verilerinizi reklam göstermek için kullanmayız ve dahili veya harici tarafların verileri kötüye kullanımını önlemek için güçlü önlemler alırız.
Bu size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır