Faturalandırma

Workplace'in ücreti, Workplace topluluğunuzda aktif olan faturalandırılabilir kullanıcı sayısına bağlıdır. Aktif kullanıcıları nasıl belirlediğimiz, ilk faturanızı ödeme ve ödeme koruması hakkında daha fazla bilgi alın.

Faturalandırılabilir kullanıcılar
Faturalandırılabilir kullanıcı, ayın 1'inden son gününe kadar tüm takvim ayı boyunca aktif bir Workplace hesabına sahip olan bir kişidir.
Bu takvim ayı içinde oluşturulan veya kapatılan hesaplar faturalandırılmaz.
Not: 1'inden sonra oluşturulan hesaplar, tüm takvim ayı boyunca aktif olmadıkları sürece faturalandırılmazlar.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Aylık aktif kullanıcı, son 30 gün içinde aşağıdakilerden herhangi birini yapmış kullanıcıdır:
 • İnternet sitemiz veya bir mobil cihaz üzerinden Workplace'i ziyaret eden
 • Giriş Yapıldı
 • Workplace'ten veya Workplace uygulamasından bildirim gelip gelmediği kontrol eden
 • Work Chat uygulamamızı kullanan
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace Advanced ve Enterprise'da, Workplace hesabını üzerine almak üzere davet edilen kişi sayısı için ödeme yaparsınız (hesaplarını üzerine almış kişiler bu sayıya dahildir).
Workplace'e sınırsız sayıda kişiyi ekleyebilirsiniz. Bir kullanıcı Workplace hesabı için kaydolmaya davet edildikten sonra faturalandırılabilir bir kişi haline gelir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Saha Çalışanları, ana görevi hizmet ve destek sunarak ya da ürünler satarak doğrudan müşterilerle veya halktan kimselerle çalışmak olan kişiler ya da ürünlerin üretimine ve dağıtımına doğrudan dahil olan işverenlerdir.
Workplace'te bir saha çalışanı planı kullanmak için çalışanın aşağıdaki gruplardan bir veya daha fazlasına dahil olması gerekir:
- Çalışan, %50 veya daha fazla oranda serbest çalışıyor.
- Çalışan saatlik ücret alıyor.
- Çalışanın bir e-posta adresi yok.
Çalışanın görev tanımı AYRICA şunlardan biriyle eşleşmelidir:
- Yönetim dahil olmak üzere herhangi bir kademede müşteriyle bire bir iletişim halindeki çalışan (satış departmanı çalışanı, resepsiyonist, satış görevlisi vb.).
- Yönetim dahil olmak üzere herhangi bir kademede arkaplan çalışanı (depo, kurye vb.).
- Yönetim dahil olmak üzere herhangi bir kademede kamu hizmeti çalışanları (polis memuru, atık yönetimi memuru, elektrik hattı onarım çalışanı, su işleri memuru vb.).
- Yönetim dahil olmak üzere herhangi bir kademede tıbbi bakım çalışanları (hemşire, doktor, tıp merkezleri vb.).
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Advanced yöneticileri içindir
Faturalanabilir aylık aktif kullanıcıların listesini dışa aktarmak için bilgisayardan giriş yapmanız gerekir.
 1. Profilinizin sol üst köşesindeki Yönetici Paneli'ne tıklayın.
 2. Ödemeler'e ve ardından sağdaki > simgesine tıklayın.
 3. Fatura kesilen kullanıcıları dışa aktar'a tıklayın.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Hayır, sizden ücret alınmaz. Şirketi henüz Workplace kullanmayan birisini çok şirketli bir gruba davet ederseniz bu kişi için ücretsiz bir 30 günlük Workplace Advanced denemesi oluşturulur.
Çok şirketli bir gruba davet ettiğiniz kişi zaten Workplace Advanced kullanan bir şirkette çalışıyorsa aynı şekilde sizden ücret alınmaz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Ödemeler ve faturalar
Bu makale yalnızca Workplace Advanced yöneticileri içindir.
Workplace müşterileri 30 günlük ücretsiz deneme süresinden faydalanır. Ücretsiz deneme süresi sona erdikten sonra, faturalandırma döngüsü bir sonraki takvim ayının ilk gününde başlar. Ay sonunda, o ayki aktif kullanıcı sayısına dayalı olarak fatura oluşturulur. Ücretsiz deneme süresinin bitiş tarihi ile bir sonraki ayın ilk günü arasındaki günler için ücret alınmaz.
Örneğin, ücretsiz deneme süreniz 18 Ekim'de sona ermişse, 19-31 Ekim tarihleri arası ücret alınmaz. Faturalandırma döngüsü 1 Kasım'da başlar.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Premium yöneticileri içindir. Workplace Premium faturanızın ekstresini görüntülemek için bir bilgisayardan Yönetici Panelinize erişmeniz gerekir.
Faturanızın ekstresini görüntülemek için:
Workplace profilinizin sağ üstündeki Yönetici Paneli'ne tıklayın ve Ödeme Bilgileri'ni seçin.
Faturalandırma için kullanılan para biriminin ABD doları (USD) olduğunu aklınızda bulundurun. Ücretlendirmelere geçerli vergiler dahil değildir. Ücretlendirmeyle ilgili en yeni bilgileri almak için facebook.com/workplace/pricing adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Advanced yöneticileri içindir. Kredi kartı faturalandırmasını ayarlamak için bir bilgisayardan Yönetici Panelinize erişmeniz gerekir.
Kredi kartı faturalandırmasını ayarlamak için Workplace profilinizin sol üstündeki Yönetici Paneli'ne tıkladıktan sonra Ödemeler'i seçin ve ödeme bilgilerinizi ekleyin.
Ödeme Yöntemleri
Amex (Brezilya hariç), Visa, Discover ve Mastercard'ı destekliyoruz.
Faturalandırma için kullanılan para biriminin ABD Doları (USD) olduğunu aklınızda bulundurun. Ücretlendirmelere geçerli vergiler dahil değildir. Ücretlendirmeyle ilgili en yeni bilgileri almak için facebook.com/workplace/pricing adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Advanced yöneticileri içindir.
5000$ üzerinde aylık ücrete sahip şirketler, kredi kartı faturalandırması yerine faturaları kullanabilirler. Workplace hesap yöneticiniz, faturalar için hesabınızı ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Advanced yöneticileri içindir.
Fatura hesaplamaları genellikle Yönetici PanelinizinRaporlama kısmında gördüğünüz ücretten daha az olur. Faturalandırmaya dahil edilen aylık aktif kullanıcılar, ayın ilk gününde bir Workplace hesabı bulunan ve o ay boyunca Workplace topluluğunu, Yönetici Paneli'ni veya Work Chat'i ziyaret etmek için giriş yapmış kişilerdir. (Mobilde veya e-posta üzerinden aldığınız anında ilet bildirimleri bu kapsamda değildir.)
Faturalanabilir aylık aktif kullanıcıların ne olduğu hakkında daha fazla bilgi alın.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Premium yöneticileri içindir.
Faturalarınıza sipariş takip numarası eklemek için:
 1. Workplace'in sağ üst kısmından Pano'ya tıklayın
 2. İşletme Detayları'na tıklayın
 3. Belirtilen alana sipariş takip numarası detaylarını girin
Not: Topluluğunuz faturaları zaten kullanıyorsa, faturanıza erişirken sipariş takip numarasını ekleyeceğiniz bir alan olur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace for Good
Facebook, Workplace for Good'a başvuran bir kuruluşun kâr amacı gütmeyen geçerli bir STK statüsüne sahip olup olmadığını belirlemek için TechSoup'u kullanır.
Talepte bulunan kuruluşların Workplace Advanced'e ücretsiz olarak erişmek için yerel bir TechSoup ortağına kayıtlı olmaları, aksi halde Workplace for Good'a katılmaya uygun olmaları gerekir. Bazı kuruluş türlerinin burada açıklandığı gibi Workplace for Good katılımından hariç tutulduğunu unutmayın.
Workplace for Good'a kaydolmak için:
 1. Bir doğrulama jetonu almak için TechSoup'u ziyaret edin. TechSoup Doğrulama Jetonları, TechSoup tarafından doğrulanan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara sunulan benzersiz kodlardır. Doğrulama jetonu, genellikle bir kuruluşun adının bir parçasıyla biten bir harf ve sayı dizesidir. Bir örneğe yakından göz atalım: 123a4567@MyOrgName.
 2. Workplace yönetici panelinizin Ödemeler kısmında Workplace for Good'u ziyaret edin ve TechSoup Jetonunu Ekle'ye tıklayın.
 3. Workplace for Good'a uygunsanız, statünüzün başarıyla doğrulandığını belirten bir mesaj alacaksınız.
Daha fazla bilgi almak ve programa başvurmak için Workplace for Good'u da ziyaret edebilirsiniz.
Facebook, bir kuruluşun Workplace for Good için uygunluğunu kendi takdirine bağlı olarak belirler ve bir kuruluşun başvuru veya katılımını istediği zaman herhangi bir nedenle onaylama veya reddetme hakkını saklı tutar. Facebook, istediği zaman bildirimde bulunmaksızın Workplace for Good için uygunluk kurallarına ekleme yapabilir veya bu kuralları değiştirebilir. Facebook'un ilkelerindeki veya kuruluşun durumundaki bir değişiklik sonucunda bir kuruluş Workplace for Good için uygunluğunu kaybederse, Facebook bu kuruluşa en az üç ay önceden bir bildirim gönderir. Bu bildirimin ardından, söz konusu kuruluşun Workplace erişimi ve kullanımında standart ücretler geçerli olur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace for Good, uygun hükümet dışı kuruluşların Workplace Advanced'e ücretsiz olarak erişebilmesini sağlar. Daha fazla bilgi için Workplace for Good'u ziyaret edin.

Kimler kullanabilir?
Facebook; talep, doğrulama ve yazılı onay üzerine, ortağımız TechSoup veya yerel ortaklarından biri tarafından doğrulanan kâr amacı gütmeyen kuruluş statüsündeki geçerli hükümet dışı kuruluşlar için ücretsiz Workplace Advanced erişimi sunabilir.
Ancak aşağıdaki kuruluşlar kâr amacı gütmeyen kuruluş statüsünden bağımsız olarak Workplace for Good için uygun değildir:
 • Hastaneler, sağlık sigortasıyla veya grup sağlık planlarıyla ilgili kuruluşlar, bakım evleri ve diğer sağlık kuruluşları
 • Okul bölgeleri dahil okullar, üniversiteler ve diğer akademik kurumlar
 • Öğrenci, fakülte, ebeveyn veya mezun grupları gibi, okullarla alakalı kuruluşlar
 • Devlet kurumları, daireleri veya kuruluşları
 • Yasama ve siyasi faaliyet kuruluşları (savunuculuk dahil)
 • Kiliseler ve diğer dini kuruluşlar
 • Profesyonel spor ligleri
 • Kredi birlikleri ve benzeri kuruluşlar
Workplace for Good'a katılmaya uygun kuruluşlar sadece çalışanları, yüklenicileri ve gönüllüleri için kullanıcı hesapları oluşturabilir. Hak sahibi bir kurumun başka biri için kullanıcı hesabı oluşturması durumunda, Facebook kurumdan söz konusu kullanıcı hesabı için standart ücretleri talep etme hakkını saklı tutar.
Facebook, bir kuruluşun Workplace for Good için uygunluğunu kendi takdirine bağlı olarak belirler ve bir kuruluşun başvuru veya katılımını istediği zaman herhangi bir nedenle onaylama veya reddetme hakkını saklı tutar. Facebook, istediği zaman bildirimde bulunmaksızın Workplace for Good için uygunluk kurallarına ekleme yapabilir veya bu kuralları değiştirebilir. Facebook'un ilkelerindeki veya kuruluşun durumundaki bir değişiklik sonucunda bir kuruluş Workplace for Good için uygunluğunu kaybederse, Facebook bu kuruluşa en az üç ay önceden bir bildirim gönderir. Bu bildirimin ardından, söz konusu kuruluşun Workplace erişimi ve kullanımında standart ücretler geçerli olur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?