E-postayla Gönderim

Workplace'ten gönderilen e-postaların gelen kutularına güvenle iletildiğinden emin olmak için neler yapabileceğinizi öğrenin. E-postayla gönderim hakkında daha fazla bilgi almak için Müşteri Kaynak Merkezi'ni ziyaret edin.

E-posta Domainleri
Workplace tarafından gönderilen e-postaların kaynak domaini fbworkmail.com'dur.
E-posta yöneticinizin fbworkmail.com adresini e-posta sunucunuza güvenli gönderen olarak eklemesi gerekir. Aksi halde, kurumunuzda görev yapan kişiler hesabı üzerine alma e-postalarını alamaz ve Workplace topluluğunuza katılamaz.
E-posta Sunucuları
Kurumunuzun Workplace e-postalarını reddetmemesi için e-posta yöneticinizin aşağıdaki e-posta kaynak sunucularına ait IP adreslerini izin verilenler listesine eklemesi gerekir:
66.220.144.128/25 (66.220.144.128 - 66.220.144.254)
66.220.155.128/25 (66.220.155.128 - 66.220.155.254)
69.171.232.128/25 (69.171.232.128 - 69.171.232.254)
69.63.178.128/25 (69.63.178.128 - 69.63.178.254)
69.63.184.0/25 (69.63.184.0 - 69.63.184.126)
E-posta Kaynağını Doğrulama
Workplace, fbworkmail.com adresinden gelen e-postaların kaynağının gerçekten Facebook olduğunu kanıtlamak için DomainKeys Identified Mail (DKIM) adlı sektör standardı teknolojiyi kullanmaktadır.
Sahte adresli e-posta almamanız için, e-posta yöneticiniz posta sunucunuzu tüm Workplace e-postalarının DKIM kaydını doğrulayacak şekilde yapılandırmalıdır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace e-postalarının Microsoft Outlook İkincil Özelliğinde kaybolmasını önlemek için PowerShell Exchange Online Komutunu kullanarak iki aktarım kuralı oluşturun:
  • New-TransportRule -Name "Workplace Emails Bypass Focused Inbox" -SenderDomainIs "fbworkmail.com" -SetHeaderName "X-MS-Exchange-Organization-BypassFocusedInbox" -SetHeaderValue "true" -Comments "Workplace e-postaları Exchange Online'da İkincil veya Diğer klasörüne değil Gelen Kutusuna veya Odaklanmış Gelen Kutusuna gidecek"
  • New-TransportRule -Name "Workplace Emails Bypass Clutter" -SenderDomainIs "fbworkmail.com" -SetHeaderName "X-MS-Exchange-Organization-BypassClutter" -SetHeaderValue "true" -Comments "Workplace e-postaları Exchange Online'da Diğer görünümüne değil Gelen Kutusuna veya Odaklanmış Gelen Kutusuna gidecek"
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Essential ve Workplace Advanced kullanıcıları içindir.
Microsoft Exchange ile Set-MailboxJunkEmailConfiguration cmdlet komutunu kullanarak Workplace e-posta domainini beyaz listeye alabilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Posta sunucunuz Workplace'ten e-postaları kabul ediyor olsa bile Microsoft Outlook gibi e-posta istemcilerinin bir e-postayı spam ya da önemsiz olarak işaretlemesi mümkündür. Böyle bir durumda, kişinin e-postayı bulmak için spam veya önemsiz e-posta klasörünü kontrol etmesi gerekir. Mümkünse e-posta yöneticinizin fbworkmail.com adresini güvenilir gönderenler listesine eklemesi gerekir.
E-posta yöneticinizle görüşerek fbworkmail.com domainini kurumunuzun e-posta istemcisinin güvenli gönderenler listesine ekletmenizi öneririz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace'te bir e-posta domainini izin verilenler listesine eklediğinizde, kullanmak istediğiniz e-posta adresine erişiminiz olduğunu kanıtlar ve aynı e-posta domainine sahip diğer kişilerin Workplace'inize katılmasına olanak sağlarsınız. Aynı e-posta domainine sahip kişilerin aynı Workplace'e katılmaları gerekmez. Aynı domainle farklı Workplace'ler oluşturabilir veya bunlara katılabilirler. Bu özellik domainin tamamına sahip olmadığınızda kullanılabilir.
Ayrıca aynı e-posta domainine sahip birden fazla Workplace'i birleştirebilirsiniz. Bir e-posta domaininin veya şirketin sahip olabileceği Workplace sayısına ilişkin bir sınırlama yoktur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
E-posta sunucularının e-postaları gönderenin siz olduğunu doğrulayabilmesini sağlamak için DKIM ve SPF yapılandırmanızı doğru şekilde ayarlamanız gerekir.
Workplace, tüm e-posta yanıtlarının DKIM (DomainKeys Identified Mail) veya SPF (Sender Policy Framework) ile uyumlu olacak şekilde gönderilmesini şart koşar. Bunlar, gönderen bilgilerinin doğrulanmasına yardımcı olarak çalışanları sahte e-postalardan koruyan e-posta güvenliğine ilişkin sektör standartlarıdır. Bu kontrollerden geçemeyen e-postalar genellikle spam olarak değerlendirilir.
DKIM ve SPF'yi yapılandırmak için lütfen aşağıdaki bilgileri kullanarak IT yöneticinizle iletişime geçin:
DKIM ve SPF yapılandırması, e-posta sunucunuza ve domaininizin DNS sağlayıcısına bağlıdır. DKIM ve SPF uyumundan birine sahip olmanız gerekir. İkisine birden sahip olamazsınız.
G Suite içinbu rehberi izleyin.
G Suite'in varsayılan ayarının kendi DKIM imzala domaini olduğunu unutmayın. Bu varsayılan işlem, e-posta sizin domaininiz yerine üçüncü taraf bir domainin imzasını taşıdığı için DKIM ile uyumlu olmayacağından gelen e-postalarınızı reddetmeye devam ederiz. Bu nedenle, kendi DKIM kurulumunuzu yapılandırmanız gerekir.
Microsoft Office 365 içinbu rehberi izleyin.
Bu güvenlik standartları hakkında daha fazla bilgi alın.
Not: DKIM ve SPF doğru şekilde yapılandırılmazsa, Workplace grup gönderileri veya yorum yanıtları gibi grup hareketleri için gönderdiğiniz mesajları reddeder. Bu durumda, gönderen kişi Workplace veya Gmail dahil diğer hizmetlerden bir geri dönen mesaj alır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?