Ağ Yapılandırması

Kuruluşunuzdaki herkesin Workplace'i etkin olarak kullanabildiğinden emin olmak için ağınızı bazı domainlere ve IP aralıklarına izin verecek biçimde yapılandırmanız gerekebilir. Müşteri Kaynak Merkezi'nde ağ yapılandırması hakkında daha fazla bilgi alın.

Bu makale yalnızca Workplace Essential ve Workplace Advanced kullanıcıları içindir.
Workplace, Facebook'un kullandığı teknoloji üzerine geliştirildiği için Facebook'a erişimi engelleyemezsiniz. Facebook'a ağ erişimini önlemeye yönelik tüm domain kısıtlamaları Workplace'i de etkiler.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Premium kullanıcıları içindir.
Workplace'in doğru çalışabilmesi için, şirket ağlarınızda aşağıdaki domainlere (alt domainlerin tümü dahil) ve portlara giden tüm trafiğin engelinin kaldırılmış ve etkin olmasını sağlamanız gerekir:
Not: Workplace tarafından kullanılan domainlerde değişiklik yapılabileceği gibi, bu listenin tam kapsamlı olduğu da düşünülmemelidir. Facebook domainlerinin seçici olarak engellenmesi Workplace için resmi olarak desteklenmediğinden, bu domainler sadece referans amaçlı olarak verilmiştir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Advanced kullanıcıları içindir.
Kurumsal bir ağda Workplace'e erişimi daha hassas bir biçimde kontrol altına almanız gerekiyorsa, Workplace'in sunulduğu Facebook internet sunucularının IP aralıklarını beyaz listeye alabilirsiniz.
Facebook'un Otonom Sistem (AS) numarası olan AS32934'ü kullanarak Facebook internet sunucularına ait IP adreslerinin doğru ve güncel bir listesini edinebilirsiniz. Örneğin:
whois -h whois.radb.net — '-i origin AS32934' | grep ^route
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?