Arama

Arama özelliği, Workplace'inizde kişileri daha kolay bulmanıza olanak tanır. Workplace'te aramayı nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Workplace'te şunlar için arama yapabilirsiniz:
 • Workplace'in tüm sayfalarının üst kısmındaki arama çubuğundan iş arkadaşlarınız, gönderiler, gruplar, yorumlar ve etkinlikler
 • Bir grupta gönderiler ve konular
 • Gönderilerdeki yorumlar
 • Workplace belgeleri (Workplace'e özel belgeler)
 • Global olarak veya gruplarda dosyalar (dosya başlıklarında anahtar sözcükleri kullanarak)
Workplace hesabınızı kullanarak paylaştığınız şeyleri sadece iş arkadaşlarınız görebilir ve aratabilir. Gruplarda ve etkinliklerde arama, grubun veya etkinliğin gizlilik ayarlarına bağlıdır.
Not: Bir grupta paylaşılan belgeler arama sonuçlarında çıkmaz. Workplace'e özel Workplace Belgeleri dizine eklenmesine ve arama sonuçlarında çıkmasına rağmen, bu durum yüklenen veya bir entegrasyon aracılığıyla bağlanan dosya adları dahil olmak üzere dosyalar için şimdilik geçerli değildir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Hareket dökümünüzde Workplace'te arattığınız şeylerin bir listesi bulunur. Hareketler dökümünüzü sizden başka kimse göremez.
Bir aramayı kaldırmak için:
 1. Sol alttaki profil resmi simgenize ve ardından Hareketler Dökümü'ne tıklayın.
 2. Daha Fazla'ya tıklayın ve ardından soldaki sütunda Arama geçmişi'ni seçin.
 3. Kaldırmak istediğiniz arama girişinin yanındaki simgesine tıklayın.
 4. Sil'e ve ardından Aramayı Kaldır'a tıklayın.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bu makale yalnızca Workplace Essential ve Workplace Advanced kullanıcıları içindir. Kişileri ekibe veya departmana göre aramak için bilgisayarınızda Workplace'e giriş yapmanız gerekir.
Şirketinizdeki kişileri ekibe veya departmana göre aramak için:
 1. Haber Kaynağınızın sol tarafında Keşfet'in altındaki Organizasyon Şeması'na tıklayın. Düğmeyi göremiyorsanız, Daha Fazlasını Gör'e tıklamanız gerekir.
 2. Organizasyon Şemanızın sağ üst köşesindeki arama kutusuna aramak istediğiniz kişilerin adlarını, unvanlarını, konumlarını ve/veya departmanlarını yazın ve klavyenizde Enter tuşuna basın.
Organizasyon Şeması hakkında daha fazla bilgi alın.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bir Workplace Essential veya Workplace Advanced kullanıcısıysanız ve profilinizde becerileri bulamıyorsanız, Sistem Yöneticiniz bu özelliği devre dışı bırakmış olabilir.
Bilgisayarınızda kişileri becerilerine göre aramak için:
 1. Haber Kaynağınızda, Rehber > Kişiler'e ve ardından sayfanın üst kısmındaki arama çubuğuna tıklayın.
 2. Listelenen seçeneklerden Beceri'yi seçin ve aradığınız beceriyi yazmaya başlayın.
 3. Bu becerilerden en az bir tanesine sahip olan herkesi görmek istiyorsanız, bir filtreye birden fazla beceri ekleyin.
  • Belirli iki beceriye sahip herkesi görmek için becerilerden birini Beceri filtresini, diğerini Herhangi Bir Alan filtresini kullanarak aramanız gerekir.
Not: Ayrıca bir kullanıcının profilinden herhangi bir beceriye dokunarak bu beceriye sahip olarak listelenen herkesi görebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?