Destek

Bir Workplace müşterisi olarak size sunulan destek hakkında daha fazla bilgi alın. Bir destek talebi göndermeye hazır değil misiniz? Öğrenme ve eğitim kaynaklarımızı ziyaret ederek daha fazla yardım alın.

Tüm Workplace müşterileri çevrimiçi yardım kaynaklarına erişebilir. Workplace planınız için kullanabileceğiniz diğer destek kanalları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
Hangi konularda daha fazla destek sunuluyor?
Daha fazla desteğe ihtiyaç duyulan durumlarda, yöneticiler Workplace Destek ekibiyle mesaj veya sohbet yoluyla doğrudan iletişime de geçebilir. Destek gelen kutunuza erişmek ve yeni bir talepte bulunmak için:
 1. Workplace menü çubuğundan Yönetici Paneli'ni açın.
 2. Destek Ekibiyle iletişime geç'e tıklayın.
 3. Workplace destek ekibine mesaj göndermek için Bir soru sor'a tıklayın.
 4. Anlık mesajlaşma üzerinden destek almak için Bizimle sohbet et'e tıklayın. Sohbet desteği şu anda aşamalı olarak kullanıma sunulmakta olup henüz tüm müşteriler tarafından kullanılamamaktadır.
Bu ekrana, Workplace menü çubuğunda simgesine tıklayıp Workplace Destek Ekibiyle İletişime Geç'i seçerek de erişebilirsiniz.
Destek gelen kutusu geçmiş destek taleplerinizi görmenize, destek taleplerini mevcut durumlarına göre filtrelemenize ve Workplace işlevlerini etkileyebilecek bir kesinti olup olmadığını görmenize olanak tanır.
Hâlâ yardıma mı ihtiyacınız var?
Tüm Workplace kullanıcıları aşağıdaki yollarla ek destek alabilir:
 • Geliştirici Desteği'ni ziyaret ederek. Burası, şirketiniz ile Workplace arasındaki teknik entegrasyon hakkında bilgi alabileceğiniz bir yerdir.
 • Müşteri Kaynak Merkezi'ni ziyaret ederek. Burası, en iyi Workplace uygulamaları ve kaynaklarının bulunduğu merkezinizdir. Müşteri Kaynak Merkezi, Workplace'i başarılı şekilde kullanmaya başlamanıza ve kuruluşunuz içinde hızlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Doğrudan Destek hizmetinin çok sayıda avantajı vardır:
 • Yöneticiler, şirket bünyesindeki yöneticiler tarafından oluşturulmuş tüm destek taleplerini görebilir.
 • Doğrudan destek, ürün içi bir hizmet olduğundan yöneticilerin yardım almak için Workplace'ten çıkmaları gerekmez.
 • Yöneticiler, ilerleme durumunu takip etmek için gönderdikleri taleplerin durumunu görebilir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace'inizin yöneticisiyseniz bir sorunla ilgili telefon desteği isteyebilirsiniz. Telefon desteği istemek için:
 1. Haber Kaynağınızda, Yönetici Paneli'ne tıklayın.
 2. Destek Ekibiyle İletişime Geç'e tıklayın.
 3. Üstte Bir Soru Sor'a tıklayın.
 4. Sorunuzla ilgili konuyu seçin.
 5. Formu doldurun ve Telefon Desteği İste seçeneğini açın.
 6. Bu özelliği etkinleştirmek için ayrıca Kayıt İzni Ver'in yanındaki simgeye tıklayın.
 7. İletişim kurmak istediğiniz telefon numarasını yazın ve Onayla'ya tıklayın.
Telefon desteği Şirket Yönetimi, Faturalandırma, Uygulamalar ve Entegrasyonlar ve Güvenlik Durumu Kontrolü dışında tüm konular için etkinleştirilir.
Not: Destek temsilcileriyle doğrudan iletişime geçemezsiniz. Temsilciler rastgele bir numaradan sizi ararlar.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Öncelikler, Workplace Destek Ekibine soru veya sorununuzun işletmenize olan etkisi ve aciliyeti hakkında bilgi vermek için kullanılabilir. Her bir önceliğe yönelik kuralları aşağıdaki görebilirsiniz.
Yüksek Öncelik: İşletme üzerinde önemli etki
İşletmeyi önemli ölçüde etkiliyor. Sorun, kullanıcıların iş sorumluluklarını yerine getirmesine engel oluyor. Hemen aksiyon alınması gerekiyor. Olası bir alternatif çözüm bulunmuyor.
Örneğin:
 • Hiçbir kullanıcı Workplace'i kullanmak için giriş yapamıyor.
 • Workplace'in grup kurmak gibi temel bileşenlerinden biri hiçbir kullanıcı için çalışmıyor.
 • Şirketin CEO'su gibi önemli bir paydaş, Workplace'in canlı yayına geçmek gibi temel işlevlerinden birini kullanamıyor.
Orta Öncelik: İşletme üzerinde orta seviye etki
İşletmeyi orta ölçüde etkiliyor. Sorun, bazı kullanıcıların iş sorumluluklarını yerine getirmesine engel oluyor. Alternatif çözüm mevcut. Workplace'in birincil olmayan bir özelliği kullanıcılar için çalışmıyor.
Örneğin:
 • Bazı kullanıcılar canlı yayına geçemiyor.
 • Workplace'in temel olmayan bir bileşeni, beklendiği gibi çalışmıyor. Örneğin Mac kullanıcıları video indiremiyor.
Düşük Öncelik: İşletme üzerinde düşük etki
İşletmeyi düşük ölçüde etkiliyor. Sorun geçici. Alternatif çözüm mevcut. Toplam kullanıcıların %5'inden azını etkiliyor ve sorun Workplace'in temel bileşenlerinden birinde değil.
Örneğin:
 • Bir kullanıcı, zaman zaman bir gruba bağlı sohbet yazışmasını göremiyor.
 • Bazı kullanıcılar Android telefon kullanırken bir videoyu indiremiyor ancak bir dizüstü bilgisayardan veya iOS cihazdan indirebiliyor.
 • API kullanımı/Geliştirici Desteğiyle ilgili kısmen önemsiz sorunlar.
Not: Önceliklerin asıl amacı, sorununuzun işletmenize olan etkisi veya aciliyeti hakkında Workplace destek ekibine bilgi vermektir. Öncelikler daha hızlı veya daha yavaş çözümler garanti etmez ancak daha etkili ve acil sorunlara daha iyi şekilde odaklanmamıza olanak tanır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Aşağıdaki dillerde destek sunuyoruz:
 • Fransızca
 • Japonca
 • İspanyolca
 • Portekizce
Diğer diller için destek eklenecektir ve bu liste değişikliğe tabidir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Diğer destek konuları
Müşteri Kaynak Merkezi, kuruluşunuzda Workplace'i başarıyla kullanmaya başlamanızı ve istediğiniz sonuçlara hızla ulaşmanızı sağlamak için Workplace'e yönelik tüm en iyi uygulamaları ve kaynakları bulabileceğiniz ana merkezinizdir.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Durum sayfası workplace.com/status adresinde herkese açıktır. Ayrıca Workplace internet sitesinde alt bilgi olarak sayfanın bağlantısını bulabilirsiniz.
Bir sorun tanımlandığında, sorunun durumunda bir değişiklik olduğunda ve sorun çözüldüğünde Durum sayfasına bir girdi eklenir.
Güncellemelere abone olma
Workplace Durumuyayıncı entegrasyonunu bir Workplace grubuna ekleyebilirsiniz. Workplace Durumu sayfasında bir sorun göründüğünde veya çözüldüğünde, entegrasyon grupta paylaşımda bulunur ve üyeler anında ilet ve e-posta bildirimleri alır.
Entegrasyonu eklemek için:
 1. Yöneticisi olduğunuz grupta Daha fazla'ya tıklayın ve Entegrasyonlar'ı seçin.
 2. Workplace Durumu'na tıklayın.
 3. Ekle'yi seçin.
Workplace Durumu RSS Akışı'na abone olmak için favori RSS Okuyucunuzu da kullanabilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Sorun bildirme
Workplace ile ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız sorunun diğer müşterileri de etkileyip etkilemediğini görmek için workplace.com/status adresine bakabilirsiniz. Workplace Durum Sayfasında sadece kullanıcıların temel Workplace özelliklerini kullanabilmelerini etkileyen sorunları listeliyoruz. Bu özellikler Durum Sayfası'nın başında belirtilmiştir.
Workplace'te bu özelliklerden biriyle ilgili sorun yaşayan bir yöneticiyseniz ancak Durum Sayfasında bu sorunu göremiyorsanız Destek Ekibimize bir destek talebi gönderebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Bilgisayarınızdan Workplace'teki hataları bildirebilirsiniz.
Bir hatayı bildirmek için:
 1. Sol panelde simgesine tıklayın.
 2. Açılan pencerede Çalışmayan bir şey mi var? ifadesini seçin.
 3. Karşılaştığınız sorunu göstermek için bildirimizde sorunu yazabilir ve bir ekran görüntüsü veya video ekleyebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?