Workplace'inizi ayarlama

Workplace'i kuruluşunuz için hazır hale getirmek amacıyla kullanabileceğiniz bazı temel ayarlar hakkında daha fazla bilgi alın. İş arkadaşlarınızı davet etmeye hazır olduğunuzda, çalışan hesaplarını yönetme hakkındaki kılavuzlarımızı ziyaret edin.

Workplace'te en iyi deneyimi yaşadığınızdan emin olmak için aşağıdaki tarayıcılardan birinin en güncel sürümünü kullanmanızı tavsiye ederiz:
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Ad ve Logo
Şirketiniz Workplace kullanıyorsa ve topluluğunuzda yöneticiyseniz bilgisayarınızda Yönetici Panelinizin sol tarafındaki Ayarlar'ı seçerek topluluğunuzun profilini özelleştirebilirsiniz. Buradan:
 • Şirket adınızı değiştirebilirsiniz.
 • Şirket logonuzu güncelleyebilirsiniz.
 • Kullanım Koşullarınızı oluşturabilirsiniz.
 • Workplace planınızı belirleyebilirsiniz.
 • Domainler
  Şirketiniz Workplace kullanıyorsa ve topluluğunuzda yöneticiyseniz Yönetici PanelinizdeAyarlar kısmından E-posta Domainleri'ni seçerek domain ekleyebilir ve doğrulayabilirsiniz. Domaininizi doğrulama hakkında daha fazla bilgi alın.
  Gruplar
  Grubunuzun kapak fotoğrafını ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Workplace'te gruplar hakkında daha fazla bilgi alın.
  Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
  Şirket logonuzu değiştirmek için:
  1. Workplace'in sol üst köşesindeki Yönetici Paneli'ne tıklayın.
  2. Ayarlar'a tıklayın.
  3. Fareyi Şirket Logosu'nun üstüne getirin ve Değiştir'e tıklayın.
  4. Dosyanızı seçin.
  5. Logonuzu düzenleyin ve Kaydet'e tıklayın.
  Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
  Workplace'teki logo görselleri 495 x 234 piksel veya daha büyük boyutta olmalıdır. Bu boyutlar, görselin sağlanan logo şablonuna sığdırılmasını sağlar.
  495 x 234 pikselden büyük görseller, logo şablonuna sığacak şekilde küçültülür.
  Şu formatlar desteklenmektedir:
   .PNG (arkaplan ile veya arkaplan olmadan)
   .JPG
  GIF'ler gibi animasyonlu formatların desteklenmediğini ve dosyaların RGB modunda kaydedilmesi gerektiğini aklınızda bulundurun. CMYK modunda yüklenen logolar, orijinal dosya önizlemesine kıyasla farklı bir renkte olabilir.
  Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
  Dil ayarları, Workplace'te gördüğünüz dilleri değiştirmenize yardımcı olur.
  Dil ayarlarınızı değiştirmek için:
  Haber Kaynağınızdan sol alttaki profil resminize, Ayarlar'a ve ardından Dil ve bölge'ye tıklayın.
  Buradan Workplace'i hangi dilde kullanmak istediğinizi seçebilir ve Haber Kaynağı çeviri tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz. Şu seçenekleri görürsünüz:
  • Workplace'i bu dilde göster: Bu ayar, Workplace'in dilini değiştirir.
  • Gönderilerin çevrilmesini istediğin dil: Bu ayar, başka dilde yazılmış yorumların ve gönderilerin çevrileceği dili değiştirir.
  • Çeviri sunulmasını istemediğin diller: Bu ayar, çeviri seçenekleri görmek istemediğiniz dilleri kontrol eder. Bu dillerde yazılmış herhangi bir yorum veya gönderide çevirisine bak seçeneği yer almaz.
  • Otomatik olarak çevrilmesini istemediğin diller: Bu ayar, otomatik olarak çevrilmesini istemediğiniz dilleri kontrol eder. Bu dillerde yazılmış herhangi bir gönderi otomatik olarak çevrilmez.
  • Birden fazla dilde paylaş: Bu seçenek, içeriklerinizi birden fazla dilde paylaşmanıza olanak tanır.
  Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
  Daha fazla güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirerek Workplace hesabınıza iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi ekleyebilirsiniz.
  Çok faktörlü kimlik doğrulaması (MFA) olarak da bilinen iki faktörlü kimlik doğrulamasını açtığınızda, Workplace hesabınıza veya uygulamanıza yeni bir cihazdan her giriş yapmaya çalıştığınızda sizden özel bir güvenlik kodu girmeniz istenir. Bu güvenlik kodunu girdikten sonra, giriş yaptığınız cihazı hesabınıza kaydederek aynı cihazdan tekrar giriş yaptığınızda aynı işlemleri tekrar yapmak zorunda kalmazsınız.
  İki faktörlü kimlik doğrulamasını açmak için:
  1. Workplace'e giriş yapın.
  2. Workplace'in sol altındaki profil resminize tıklayın.
  3. Ayarlar'a tıklayın.
  4. Güvenlik ve Giriş'e tıklayın.
  5. Ekranda aşağı inin ve İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan kısmında Düzenle'ye tıklayın ve Kullanmaya Başla'yı seçin. Şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir.
  6. Kısa Mesaj (SMS) kısmında, bir telefon numarası eklemek için Yeni Bir Telefon Numarası Ekle'ye tıklayın. Bir telefon numarası girmeniz ve ardından bu numaraya SMS ile gönderilen onay kodunu girerek numaranın size ait olduğunu onaylamanız istenir.
  İki faktörlü kimlik doğrulamasıyla ilgili tercihlerinizi oluşturduktan sonra bu özelliği etkinleştirmek için Etkinleştir'e tıklamanız gerektiğini aklınızda bulundurun.
  Not: Güvenlik kodları bir üçüncü taraf uygulamasıyla veya Workplace uygulamasında Kodmatik ile de oluşturulabilir.
  Artık iki faktörlü kimlik doğrulamanıza erişemiyorsanız veya giriş yapamıyorsanız, Workplace yöneticinizle iletişime geçin veya yeniden erişim sağlama isteği gönderin.
  Bu bilgiler yardımcı oldu mu?