Workplace İçin DKIM ve SPF'yi Yapılandırma.

E-posta sunucularının e-postaları gönderenin siz olduğunu doğrulayabilmesini sağlamak için DKIM ve SPF yapılandırmanızı doğru şekilde ayarlamanız gerekir.
Workplace, tüm e-posta yanıtlarının DKIM (DomainKeys Identified Mail) veya SPF (Sender Policy Framework) ile uyumlu olacak şekilde gönderilmesini şart koşar. Bunlar, gönderen bilgilerinin doğrulanmasına yardımcı olarak çalışanları sahte e-postalardan koruyan e-posta güvenliğine ilişkin sektör standartlarıdır. Bu kontrollerden geçemeyen e-postalar genellikle spam olarak değerlendirilir.
DKIM ve SPF'yi yapılandırmak için lütfen aşağıdaki bilgileri kullanarak IT yöneticinizle iletişime geçin:
DKIM ve SPF yapılandırması, e-posta sunucunuza ve domaininizin DNS sağlayıcısına bağlıdır. DKIM ve SPF uyumundan birine sahip olmanız gerekir. İkisine birden sahip olamazsınız.
G Suite içinbu rehberi izleyin.
G Suite'in varsayılan ayarının kendi DKIM imzala domaini olduğunu unutmayın. Bu varsayılan işlem, e-posta sizin domaininiz yerine üçüncü taraf bir domainin imzasını taşıdığı için DKIM ile uyumlu olmayacağından gelen e-postalarınızı reddetmeye devam ederiz. Bu nedenle, kendi DKIM kurulumunuzu yapılandırmanız gerekir.
Microsoft Office 365 içinbu rehberi izleyin.
Bu güvenlik standartları hakkında daha fazla bilgi alın.
Not: DKIM ve SPF doğru şekilde yapılandırılmazsa, Workplace grup gönderileri veya yorum yanıtları gibi grup hareketleri için gönderdiğiniz mesajları reddeder. Bu durumda, gönderen kişi Workplace veya Gmail dahil diğer hizmetlerden bir geri dönen mesaj alır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?