Workplace'te hangi erişilebilirlik ve kapsayıcılık özellikleri vardır?

Workplace, sizin ve iş arkadaşlarınızın işinizde desteklendiğinizi hissetmenize yardımcı olabilecek erişilebilirlik ve kapsayıcılık özellikleri içerir.
Karanlık modu
Karanlık Modu, Workplace'in arkaplanını beyazdan siyaha dönüştürür. Düşük ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu ve parlaklığı azaltmaya yardımcı olabilir ve görme bozuklukları olan kişiler için daha iyi olabilir.
Otomatik çeviri
Otomatik çeviri, dil becerisi veya akıcılığa bakılmaksızın herkesin Workplace'teki tartışmalara katılmasını kolaylaştırır. Ayarlarınızdaki varsayılan dilden farklı dilde bir gönderi görürseniz Çevirisine bak'a tıklayın. Metin otomatik olarak varsayılan dilinize çevrilecektir. Dil ayarlarınızı nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgi alın.
Klavye kısayolları
Workplace, görme bozuklukları olan kişiler veya gezinmek için klavyelerini kullanan herkes için kısayollar (erişim tuşları) sunar. Klavye kısayolları tarayıcılar arasında farklılık gösterir.
Otomatik alternatif metin
Otomatik alternatif metin, görme bozuklukları olan kişiler için bir fotoğrafın açıklamasını oluştururken nesne tanıma teknolojisinden yararlanır.
Gezinme asistanı
Gezinme asistanı, Workplace'te gezinmek için ekran okuyucuları veya klavye kısayollarını kullanan kişilere yönelik bir araçtır. Gezinmek için klavyesini kullanan herkes için, gezinme asistanı görsel olarak görünmese bile her zaman sayfadaki ilk unsurdur.
Durum özelliğiyle profilinize hitap şekilleri eklenmesi
Durum aracı, hitap şekillerinizi iş arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır. Sitede durumunuzu bir hitap şekli ve bir ifade simgesi ekleyerek güncelleyebilirsiniz. Workplace'te nasıl durum ayarlayacağınız hakkında daha fazla bilgi alın. Bildirimlerinizde size nasıl hitap edileceğini değiştirmek için hitap şeklinizi profil ayarlarınızdan da düzenleyebilirsiniz.
Profil çerçeveleri
Workplace, ırksal adalet için desteklerini göstermek isteyen kişilere Black Lives Matter profil çerçeveleri sunar. Yöneticilerin bu çerçeveleri kullanıcılara sunmak için Yönetici Paneli'nin Yenilikler kısmında profil çerçevelerini etkinleştirmesi gerekir.
Bu size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır