Kullanıcı Hesabı Yönetimi

Kuruluşunuz için Workplace hesapları bir sistem yöneticisi tarafından manuel olarak ya da bulut kimlik sağlayıcı kullanılıp otomatik olarak yönetilebilir. Workplace, Active Directory aracılığıyla otomatik hesap yönetimini de destekler.

Bulut kimlik sağlayıcı kullanmak, Workplace'te otomatik hesap yönetimi yapmanın basit bir yoludur. Kimlik ve erişim yönetimi ortaklarımız aşağıdaki avantajları sağlar:
  • Kullanıcı verilerini merkezde toplama. Ana kimlik mağazanızı (ör. Microsoft Active Directory veya Oracle Directory Server) bir bulut dizinine bağlayarak kullanıcı hesaplarını Workplace gibi farklı uygulamalarda senkronize edebilirsiniz. Bulut kimlik sağlayıcıdan gelen bir aracı ya da eklenti, ana kimlik mağazanızda gerçekleşen değişiklikleri bir bulut kopyasına senkronize eder.
  • Birleşik kayıt sistemi. Ana kimlik deponuz, kişilerin kurumunuza katılmasından veya kurumunuzdan ayrılmasından etkilenmez.
  • Hesap değişikliklerini Workplace ile senkronize etme. Kullanıcı hesap bilgileri ve durum değişiklikleri, bulut kimlik sağlayıcınız ile Workplace arasında senkronize edilerek, kurumunuzdan ayrılan veya kurumunuza katılan kişiler olduğunda manuel kullanıcı yönetimine olan ihtiyacı ortadan kaldırılır.
Başlamak için, sistem yöneticisi olarak kullanıcı hesaplarını açmak üzere özel bir entegrasyon uygulaması oluşturmak için burada özetlenen adımları izleyin. Bu adımlar size yapılandırmanın tamamlanması için gereken aşağıdaki değerleri sağlayacaktır:
  • Erişim Jetonu: Bir uygulamanın hesapları yönetmesine olanak tanıyan erişim jetonu.
  • SCIM URL: Bir bulut uygulamasının hesapları yönetmek için kullanacağı AP uç noktası.
  • Topluluk Kodu: Bir bulut uygulamasının Workplace örnekleri arasındaki ayrımı yapabilmesine olanak tanıyan kurumunuza ait kod.
Şimdi, bulut kimlik sağlayıcınızın verdiği yönlendirmeleri izleyin.
Workplace'in aşağıdaki ortaklarımızla entegrasyona hazır şekilde tasarlandığını unutmayın:
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?