Workplace'te bir kampanya oluşturulması

Bilgisayar Yardımı
iPad Uygulaması Yardımı
Alakalı izinlere sahip olan yöneticiler Workplace'te kampanya oluşturabilir.
Seçtiğiniz gönderi ve kampanyaların ölçümlerini gösterecek bir kampanya oluşturabilirsiniz.
Kampanya oluşturulması
Bir kampanya oluşturmak için:
  1. Workplace'in sol menüsündeki Admin Panel Yönetici Paneli'ne tıklayın.
  2. Kampanyalar'ı seçin.
  3. Sağ üstteki Kampanya oluştur'a tıklayın, kampanyanız için bir ad ekleyin ve Oluştur'a tıklayın.
Kampanyaya gönderi eklenmesi
Görüntüleme izinlerine sahip olduğunuz yayınlanmış grup gönderilerini bir kampanyaya ekleyebilirsiniz. Görüntüleme izinlerine sahip olmadığınız bir gönderi, bir kampanyaya eklenirse raporlanan verilere erişmeye devam edebilirsiniz ancak Bu kampanyadaki gönderiler kısmında gönderi önizlemesini göremezsiniz.
Bir kampanyaya gönderi eklemek için:
  1. Gönderileri eklemek istediğiniz kampanyayı seçin.
  2. Gönderi ekle'ye tıklayın.
  3. Gönderi internet adresini (URL) ve kodunu girip Ekle'ye tıklayın.
Bir kampanyaya en fazla 100 tane gönderi ekleyebilirsiniz. Gönderinin sağ tarafındaki simgesine tıklayıp Bir kampanyaya gönderi ekle'yi seçerek de bir kampanyaya gönderi ekleyebilirsiniz. Gönderiyi mevcut bir kampanyaya ekleyebilir veya bu gönderiyi kullanarak yeni bir kampanya oluşturabilirsiniz.
Takip etmek istediğiniz gönderilerle kampanyanızı oluşturduğunuzda iki raporlama seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz:
  • Kişiler: Kişileri temel alan bu raporda, bir kampanyadaki en az bir gönderiyi gören, gönderiye yorum yapan veya ifade bırakan farklı kişi sayısı gösterilir.
  • Etkileşim: Eyleme dayalı bu raporlamada bir kampanyadaki her bir gönderinin Görüldü, Yorumlar ve İfadeler ölçümleri özetlenir.
Hangi ölçümler gösterilir?
9 Nisan 2020'den önce yayınlanmış bir veya daha fazla gönderi içeren kampanyalar için tüm ölçümler gösterilmez. Kampanya, 15 Kasım 2019'dan önce oluşturulan bir veya daha fazla gönderi içeriyorsa yalnızca 2 veri seti gösterilir:
  • Zaman İçindeki Tüketim
  • Kampanyanın Zaman İçinde Uyandırdığı Duygu
Kampanya, 16 Kasım 2019 ile 8 Nisan 2020 arasında yayınlanmış olan bir veya daha fazla gönderi içeriyorsa Kişi sayıları gösterilmez.
Bu size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır