Müşteri Güncellemeleri

Yeni Workplace özellikleri ve güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için Yenilikler sayfasını ziyaret edin.

The What's New page allows all default admins to see upcoming features for Workplace, as well as the latest features that are available on your Workplace today.
To access What's New, open the Admin Panel. From there, you'll be able to select What's New.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Şimdi Workplace platformunda sunulan Supplier Connect, işleri Facebook ile takip etmek ve yönetmek için kullanılan bir tedarikçi portalıdır.
Şirketinizde Facebook Supplier Connect erişimi olan bazı çalışanlar için yeni Workplace hesapları oluşturulmaktadır. Tüm Supplier Connect kullanıcıları, hesaplarını oluşturmaları için e-posta alacaktır. Workplace sistem yöneticileri, Supplier Connect'e eklemek için yeni hesapları gözden geçirme ve onaylama talebinin bulunduğu bir e-posta alacaktır. E-postalar notification@fbworkmail.com adresinden gönderilecektir.
Sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen suppliers@fb.com adresiyle iletişime geçin.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
İşletmeler için modern ve güçlü mobil deneyimler sunmaya devam etmek için Workplace Sohbet iOS uygulamasını yeniliyoruz. Uygulamamız, telefonunuzda daha az yer kaplarken performansı ve üretkenliği iyileştirmeye de yardımcı olur. Ayrıca, karanlık modu gibi yeni özellikler ve yeni video ürünümüz olan Workplace Odaları için tam destek sunuyoruz. Uygulama önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacaktır.
Yeni Özellikler
Workplace Sohbet iOS uygulamasını iyileştirmek için yeni özellikleri kullanıma alıyoruz.
Özelliklerden bazıları:
 • Karanlık Modu
 • 50 kişiye kadar görüntülü arama ile Workplace Odaları için tam destek
Uygulama tamamen sıfırdan oluşturulmaktadır. Bu nedenle, yeniden tasarlandıkları sırada az kullanılan özellikler geçici olarak sunulmayabilir. Performansı artırma ve verimliliğinizi destekleme çalışmalarımızın bir parçası olarak az kullanılan bazı özellikleri kaldırdık ve tekrar kullanıma sunmayacağız. Şu anda kullanılamayan tüm özellikler, tekrar ne zaman sunulacakları ve ayrıca kaldırılan özellikler aşağıdaki listede gösterilmiştir:
Güncelleme: 28 Eylül 2020
iOS Sohbet uygulamasının Erken Erişim programındaki tüm müşteri görüşlerini takip etmeye devam ediyoruz. Uygulamadaki son geliştirmeleri ve yakında gelecek olan özellikleri aşağıda özetledik.
Son geliştirmeler: Görüntülü ve sesli arama güvenilirliği birincil önceliğimizdir. Görüntülü aramalarda bağlantı kesilmesiyle ilgili sorunları düzelttik ve ses kalitesinde iyileştirmeler yaptık. Kameranızdan yüklenen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme seçeneği de bir sonraki uygulama sürümünde sunulacaktır.
Yakında kullanıma sunulacak geliştirmeler: Görüntülü ve sesli arama güvenilirliği üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.
Şimdi kullanılabilir Ekim ayından önce desteklenecekKullanımdan kaldırılacak
Botlar için arama yapma
Grup sohbeti açıklamasını ve görselini düzenleme
Sabit konum gönderme
Bot internet görüntülemelerini kullanma
Durum ayarlama
Artan beğenmeler
Bot hızlı yanıtlarını kullanma
Fotoğrafları kırpma
Gönderme ve özel beğenme ifade simgesi ve klavyesi
Bot eylem menüsünü kullanma
Çıkartma mağazası
Özel bot yanıtları
Aşağı bakan parmak işareti
Gelen kutusunda DND simgesini görme
Mesaj eylemi önerileri
DND ayarlama
Takma adlar ayarlama
Sohbette paylaşılan tüm medyayı görüntüleme
Yakınlardaki aramalar
Çıkartmalar gönderme
Veri ayarlarını değiştirme
@burada ve @herkes etiketlerini kullanma
Fotoğrafları otomatik olarak film rulosuna kaydetme
Anketler
Beklemedeki davetleri görüntüleme
Mesajları kaydetme
Kişiler ve keşfet sekmeleri
Mesajlarda arama yapma
Grup rengini düzenleme
Sohbette arama yapma
Özel bildirim ayarları
Durum ayarı
Fotoğraf kütüphanenizden gönderilen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme
Grup açıklamaları ayarlama
Grup açıklamalarını düzenleme
İyileştirilmiş görüntülü arama (ses dahil)
Kameranızdan yüklenen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme
Not: Bu özellikler internette ve diğer platformlarda mevcuttur ancak geçici olarak iOS'ta kullanılamamaktadır.
Kullanıp kullanmamayı nasıl seçebilirim?
Erken erişim programımızın bir parçası olmak istiyorsanız, Yönetici Paneli > Yenilikler'de Erken Erişim kısmındaki Workplace Sohbet iOS gönderisine gidin ve ardından Erken erişimi yönet'i ve Workplace'inizin sistem yöneticilerini veya tüm Workplace'inizi seçin.
Workplace Sohbet uygulamasının eski sürümüne geri dönmek için Yönetici Paneli > Yenilikler'de Workplace Sohbet iOS gönderisine gidin, Erken erişimi yönet'i ve ardından Hiç kimse'yi seçin. Kullanıcılar kendi başına geçiş yapamaz. Bu nedenle, tüm Workplace için sistem yöneticilerinin geçiş yapması gerekir.
Yeni iOS uygulamasına geçiş yapmak veya eski sürüme geri dönmek ortalama 1 gün sürer. Geçiş yaptığınızda, uygulamanın farklı sürümünü kullanabilmek için tüm kullanıcıların uygulamayı iki kez yeniden başlatması gerekir. Tam sürüm kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmeyecektir. Yeni Workplace Sohbet iOS uygulamasını alacağınıza ilişkin bir bildirim alırsınız.
Görüşlerinizi bildirmek için Workplace Sohbet iOS uygulamasında ayarlara gidin ve Görüş Bildir'i seçin.
Android Uygulaması
Şu anda Android deneyimini yenilemeye ilişkin bir planımız yoktur. Android deneyiminde yakında eklenecek olan Workplace Odaları gibi yeni özelliklerle iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Android kullanıcılarına sunulmayan tek özellik, uygulamadaki karanlık modudur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace'in yeni internet sitesi, aldığımız görüşler sayesinde önemli müşteri öncelikleri olduğunu öğrendiğimiz Workplace performansını ve erişilebilirliğini artırmamız için bize yeni bir temel sunması amacıyla oluşturuldu. Workplace'in yeni internet sitesi, Facebook'un dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kişinin bağlantıda kalmasını sağlayan güçlü altyapısından faydalanacak.
Bu güncellemeyle birlikte, iş arkadaşlarının bağlantı kurmasını ve birlikte çalışmasını kolaylaştırırken gelecekte performans ve erişilebilirlik geliştirmeleri yapmaya devam edebileceğiz.
Yenilikler
 1. Karanlık Modu: Ekran parlaklığını en düşük seviyeye getirir ve gözleri daha az yorar. Özellikle az ışık bulunan ortamlarda kullanım içindir. Sol Gezinme Menüsünde Profil Resminiz → Ayarlar → Ekran Seçenekleri → Karanlık Modu'na giderek Karanlık Moduna geçiş yapabilirsiniz.
 2. Tam Genişlik Modu: Kullanılmayan beyaz alanı en aza indirerek büyük monitör kullanan kişilere daha iyi bir deneyim sunar.
 3. Daha iyi bir gönderi oluşturma deneyimi: Odaklanmayı artırmak amacıyla "Gönderine ekle" kısmını daraltarak gönderi oluşturma deneyimini modern hale getirdik ve daha kolay metin biçimlendirme seçenekleri ekledik.
 4. Geliştirilmiş Erişilebilirlik: Karanlık Moduna ek olarak; geliştirilmiş odak yönetimini, klavyede daha kolay gezinmeyi ve ekran okuyucular için desteği kullanıma sunduk. Workplace'te erişilebilirlik desteği hakkında daha fazla bilgi almak için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.
 5. Daha hızlı: Facebook'ta geliştirilen son teknoloji altyapı bileşenlerini kullanan Workplace internet sitesi artık çok daha hızlı. Böylece çalışmanız için gerekli şeyleri daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
Neler değişti?
Yeni internet sitesinin arayüzünde gezinmenize yardımcı olmak için, taşınan veya değiştirilen özelliklerden bazılarını burada paylaşıyoruz:
 1. Grup İstatistikleri: Tam ekran deneyim için gruplar başlığındaki "..." menüsünden erişilebilen "Yönetici Seçenekleri" kısmına taşındı.
 2. Grup Yöneticisi Seçenekleri: Artık daha net bir mesaj hiyerarşisi ve görsel tasarıma sahip tam ekran bir pencere olarak açılıyor.
 3. Gruplardaki varsayılan gönderi düzenleyici menüsü: Artık fotoğraf/video ekleme, yer bildiriminde bulunma ya da his veya hareket paylaşma gibi seçenekler göreceksiniz. Daha fazla seçenek için gönderi düzenleyiciye tıklayarak Gönderinize Ekleme Yapabilirsiniz.
 4. Sohbet Menüsü: Sohbette + işaretine tıklandığında gösterilen arayüzde değişiklikler yaptık. Gerçekleştirilebilir eylemlerin sırası değiştirildi (ör. anket oluşturma artık son seçenek).
 5. Etkinlikler Arayüzü: Etkinlikler Arayüzünü modern hale getirdik: İş arkadaşlarınızı şirket ve ekip etkinliklerine hızlıca davet edebilmenizi kolaylaştırmak amacıyla Davet Et düğmesini artık etkinlik detayları kısmı yerine sağ üst köşede gösteriyoruz.
Neler geçici olarak eksik?
Bazı az kullanılan özellikler hariç olmak üzere, aşağıdaki kısımda listelenen çoğu Workplace özelliği ekim ayından önce yeni internet deneyiminde kullanılabilir olacaktır. Yeni deneyim için geliştirme süreci devam eden özellikleri kullanmak istiyorsanız, klasik deneyime geri dönmenizi tavsiye ederiz. Örneğin:
 1. Konular: Sadece paylaşımda bulunduktan sonra eklenebilir, konu önerilerini içermez ve artık gönderinin alt kısmında yer alır. Konu etiketleri sağ sütunda görünmez ve bir grup için konular özelliğini açma/kapatma yönetici ayarları eksiktir.
 2. Kapalı Açıklamalı Altyazı: Mevcut altyazılar görüntülenebilir ancak yeni altyazılar eklenemez veya düzenlenemez.
 3. Dosya Özellikleri: Bir gönderiye dosya eklerken SharePoint ve OneDrive entegrasyonu devre dışıdır. Dosyalar Sekmesindeki "Dosya Yükle" seçeneği geçici olarak devre dışı bırakıldı. Dosya yüklemeye düzenleyiciyi kullanarak devam edebilirsiniz. Dosya önizlemelerinde dosya notları görüntülenemez veya oluşturulamaz (aralık ayından önce kullanıma sunulacak)
 4. Sohbet: Ses klibi ve kamera fonksiyonları şu anda eksik (aralık ayından önce kullanıma sunulacak).
 5. Düzenleyici: Japonca ve Korece karakterlerde biçimlendirme sorunu, çok dilli gönderi desteği.
 6. Karanlık Modu Desteği: Bazı arayüzler şu anda karanlık modunu tam olarak desteklemiyor. Tüm sayfaları tek tek inceliyoruz ve lansmandan önce tam destek sunacağız.
Durum güncellemesi: 14 Eylül 2020
Yeni Workplace internet sitesinin Erken Erişiminden aldığımız tüm müşteri görüşlerini takip ediyoruz. Deneyimdeki son geliştirmeleri ve yakında gelecek olan özellikleri aşağıda özetledik.
Son geliştirmeler: Gönderi yazma, dosya paylaşma, Gruplar ve Sohbet'te geliştirmeler yaptık.
Gönderi yazma
 • Biçim kodlu gönderileri tam ekran görüntüleme biçimlendirmesi iyileştirildi.
 • Bir gönderiye eklenmiş dosyaları düzenlemeyle ilgili hatalar düzeltildi.
Dosyalar
 • Bir gönderiye birden fazla dosya ekleme ve dosya önizlemelerini görme özellikleri eklendi.
 • Şunlar için entegrasyonlar eklendi: Google Drive ve Dropbox. Sharepoint ve One Drive desteği çok yakında kullanıma sunulacak.
 • Video oynatımıyla ilgili sorunlar giderildi.
 • Uçtan Uca canlı Kurumsal Yayınlar düzeltildi
Gruplar
 • Gruplara etkinlik oluşturma desteği eklendi.
 • Gönderi içeriklerine artık gönderilerinizin sağ üstündeki bağlamsal menüden erişebilirsiniz.
 • Otomatik grup üyeliği.
 • Gruplarda fotoğraf albümü oluşturma özelliği etkinleştirildi.
Sohbet
 • Alınan mesajlardaki zaman damgasının görünürlüğü artırıldı.
Yakında kullanıma sunulacak geliştirmeler: Şu anda Sohbet, Konular, Kapalı Açıklamalı Altyazı, SharePoint ve OneDrive ile Dosya entegrasyonları ve Çok Dilli gönderi desteğinde daha fazla geliştirme yapmaya odaklandık. Gönderi yazma deneyiminde geliştirmeler yapmaya da devam ediyoruz.
Yeni deneyimde bundan böyle neler kullanılamayacak?
 1. Takma ad seç: Workplace internet sitesinin altyapısındaki yükü hafifletmek amacıyla katılımcıların birbirleri için takma adlar seçmesini sağlayan "Takma Ad Seç" özelliğini kaldırmaya karar verdik. Bu özelliği hem Workplace internet sitesinden hem de Workplace Sohbet iOS uygulamasından kaldırma kararı aldık.
 2. Resimli Anketler: Çok düşük kullanım nedeniyle bu işlevi kaldırmaya karar verdik.
Internet Explorer 11 Desteği Hakkında Not
Internet Explorer 11 (IE11) şu anda yeni deneyimde desteklenmemektedir ve IE11 kullanan kişiler klasik deneyimi kullanmaya devam edecektir. Birçok müşterimizin IE11 kullandığını ve tarayıcı yükseltme veya değiştirme işleminin bazıları için zor olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle müşterilerle uzun vadeli bir plan için yakın bir işbirliği içinde çalışıyoruz ve herkesin bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlayacağız.
Özelliklerin özet listesi
YeniliklerNeler değişti?DüzeltilenlerEkim ayından önce desteklenecekArtık sunulmayanlar
Karanlık ModuGrup İstatistikleriBir gönderiye birden fazla dosya / fotoğraf eklemeKonularTakma ad seçme
Daha geniş akışGrup yöneticisi seçenekleriSohbet botları için sabit menüdeki eksik "Başla" düğmesiUçtan uca canlı kurumsal yayınResimli anketler
Daha iyi gönderi oluşturma deneyimiGruplarda varsayılan gönderi düzenleyici menüsüOtomatik Grup üyeliğinin yeni adı: Katılım için ön onaylı kişiler.Videolarda kapalı açıklamalı altyazı oluşturma
Geliştirilmiş erişilebilirlikSohbet menüsüUçtan Uca Canlı Kurumsal YayınSohbette ses klibi ve kamera özelliği
Daha hızlıEtkinlikler arayüzüGruplarda etkinlik oluşturma desteğiTam Karanlık Modu Desteği
Gönderi içeriklerine artık gönderilerinizin sağ üstündeki bağlamsal menüden erişebilirsinizSharepoint / Onedrive ile dosya entegrasyonları
Gruplarda fotoğraf albümleri oluşturmaAralık ayından önce desteklenecek
CSV dosyası yüklemeleriyle gruplara davet etme Dosya notları
Sohbet zaman damgaları daha görünürÇok dilli gönderi desteği
Google Drive ve Dropbox ile dosya entegrasyonları
Bir gönderiye birden fazla dosya ekleme ve dosya önizlemelerini görme özelliği.
Biçim kodlu gönderileri tam ekran görüntülerken biçimlendirme
Bir gönderiye eklenmiş dosyaları düzenleme özelliği.
Kullanıma Sunma Takvimi
12 Ağustos - Erken erişime katılım (Yeni ve klasik internet sitesi kullanılabilir)
Yöneticiler yeni deneyimi test edebilir ve şirketleri için açıp kapatabilir.
26 Ağustos - Sadece erken erişimden ayrılma (Yeni ve klasik internet sitesi kullanılabilir)
Yeni internet sitesi tüm müşterilerin kullanıma sunulacak. Şirketler istedikleri zaman tekrar klasik internet sitesine geçiş yapabilir.
Ekim - Eksik özelliklerin yeni deneyimde kullanıma sunulması (Yeni ve klasik internet sitesi kullanılabilir)
Bazı az kullanılan özellikler hariç olmak üzere çoğu Workplace özelliği Ekim ayından önce yeni internet sitesinde kullanıma sunulacak.
9 Aralık - Eski internet sitesinin kullanımdan kaldırılması
Workplace'iniz yeni Workplace internet sitesine taşınacak ve klasik deneyime artık erişemeyeceksiniz. Not: Internet Explorer 11 kullanıcıları eski deneyimi kullanmaya devam edecek.
Sık Sorulan Sorular
Bir yönetici olarak yeni internet sitesi deneyimini kendim denemek için nasıl açar veya kapatırım?
Bir yönetici olarak yeni internet sitesi deneyimini sadece kendi hesabınız için açarak deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için sol alttaki profil resminize ve ardından "İyileştirilmiş Workplace internet sitesini kullan" seçeneğine tıklayın.
Bir yönetici olarak yeni internet sitesi deneyimini şirketim için nasıl açar veya kapatırım?
12 Ağustos - 9 Kasım tarihleri arasında, sistem yöneticileri Yönetici Paneli'nin Yenilikler sayfasının Gelecek özellikler kısmındaki gönderi üzerinden tüm Workplace'leri için iyileştirilmiş internet sitesini açabilir veya kapatabilir. Yöneticiler kendi erken erişim sürelerinin başlangıç ve bitiş tarihlerini seçebilir. Varsayılan olarak tüm şirketler yeni deneyimi 26 Ağustos tarihinde aldı ancak yeni deneyime erişiminizi geciktirmek için başlangıç tarihinizi 9 Aralık'a kadar erteleyebilirsiniz.
Bir çalışanım. İyileştirilmiş internet sitesini kullanmak istemiyorsam klasik internet sitesine nasıl geri dönebilirim?
9 Aralık'tan önce eski internet sitesine geri dönebilirsiniz. Bunu yapmak için sol alttaki profil resminize ve ardından "Klasik Workplace İnternet Sitesini kullan" seçeneğine tıklayın. Bu seçeneği 9 Aralık'tan sonra görmeyeceksiniz.
Eksik özellikler yeni deneyimde ne zaman kullanıma sunulacak?
Tüm eksik özellikler, 9 Aralık'taki tam geçişten önce denemeniz için ekim ayına kadar kullanımınıza sunulacak.
Yeni deneyim ne zaman herkesin kullanımına sunulacak?
Workplace'iniz 9 Aralık'ta yeni Workplace internet sitesine taşınacak ve artık eski Workplace internet sitesine erişemeyecek. IE11 kullanıcıları klasik deneyimi kullanmaya devam edecek.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?