Müşteri Güncellemeleri

Yeni Workplace özellikleri ve güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için Yenilikler sayfasını ziyaret edin.

Yenilikler sayfası, tüm varsayılan yöneticilere hem Workplace'e yakında eklenecek olan özellikleri hem de Workplace'te erişime açılmış olan en son özellikleri görme olanağı tanır.
Yenilikler sayfasına erişmek için Yönetici Paneli'ni açın. Buradan Yenilikler'i seçebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Ekim 2021'den itibaren, Workplace'te istemcinizi yükseltmenizi isteyen bir bildirim görebilirsiniz.
İnternet bağlantınız Taşıma Katmanı Güvenliğinin (TLS) daha eski bir sürümüyle şifrelendiyse bu bildirimi görürsünüz. Bu, sürüm 1.0 (v1.0) veya 1.1 (v1.1) olacaktır.
İnternet bağlantılarında TLS kullanılan Workplace müşterilerinin sürüm 1.2 veya üzerine güncellemesini istiyoruz. Buradaki amaç, müşterilerimiz için en iyi şifreleme ve güvenliği sunabilmektir.
15 Kasım 2021'den sonra hâlâ v1.0 veya v1.1 sürümünü kullanıyorsanız Workplace'te zayıf bir performans deneyimlemeye başlarsınız veya bağlantınız tamamen kesilir.
TLS sürümümü nasıl yükseltirim?
Bilgisayarınızda işletim sisteminin en son sürümüne yükseltin. Ardından desteklenen tarayıcılarımızdan birinin en son sürümünü indirin:
Tüm bunların varsayılan sürümleri, TLS'nin en son sürümlerini destekler.
Tarayıcıyı, TLS'nin daha eski sürümlerini kullanacak şekilde özelleştirdiyseniz tarayıcının talimatlarını izleyerek bu ayarları yeni sürümleri kullanacak şekilde değiştirin.
TLS sürümümü başarıyla yükselttiğimi nasıl anlarım?
Yeni TLS'yi kullanarak bağlandıysanız Workplace'te güncelleme yapmanızı isteyen bildirim kaybolacaktır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Microsoft, 2021 Ağustos ayında Internet Explorer'ı desteklemeyi durdurdu. Bu tarihten sonra Internet Explorer kullanan Workplace müşterilerinin önemli bir kısmı düşük performansla karşılaştı ya da hiçbir şekilde bağlanamadı.
Workplace Yöneticileri de Yönetici Paneli'ne erişemedi.
Workplace için hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?
Aşağıdaki tarayıcılardan birinin en güncel sürümünü kullanmanızı tavsiye ederiz:
Bu tarayıcılardan birini kullanmanız, Workplace'te mümkün olan en iyi deneyimi sunacaktır.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Şimdi Workplace platformunda sunulan Supplier Connect, işleri Facebook ile takip etmek ve yönetmek için kullanılan bir tedarikçi portalıdır.
Şirketinizde Facebook Supplier Connect erişimi olan bazı çalışanlar için yeni Workplace hesapları oluşturulmaktadır. Tüm Supplier Connect kullanıcıları, hesaplarını oluşturmaları için e-posta alacaktır. Workplace sistem yöneticileri, Supplier Connect'e eklemek için yeni hesapları gözden geçirme ve onaylama talebinin bulunduğu bir e-posta alacaktır. E-postalar notification@fbworkmail.com adresinden gönderilecektir.
Sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen suppliers@fb.com adresiyle iletişime geçin.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
İşletmeler için modern ve güçlü mobil deneyimler sunmaya devam etmek için Workplace Sohbet iOS uygulamasını yeniliyoruz. Uygulamamız, telefonunuzda daha az yer kaplarken performansı ve üretkenliği iyileştirmeye de yardımcı olur. Karanlık modu gibi yeni özellikleri de kullanıma sunuyoruz. Uygulama önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacaktır.
Yeni Özellikler
Workplace Sohbet iOS uygulamasını iyileştirmek için yeni özellikleri kullanıma alıyoruz.
Özelliklerden bazıları:
  • Karanlık Modu
Uygulama tamamen sıfırdan oluşturulmaktadır. Bu nedenle, yeniden tasarlandıkları sırada az kullanılan özellikler geçici olarak sunulmayabilir. Performansı artırma ve verimliliğinizi destekleme çalışmalarımızın bir parçası olarak az kullanılan bazı özellikleri kaldırdık ve tekrar kullanıma sunmayacağız. Şu anda kullanılamayan tüm özellikler, tekrar ne zaman sunulacakları ve ayrıca kaldırılan özellikler aşağıdaki listede gösterilmiştir:
Güncelleme: 9 Kasım 2020
Ekim ayına kadar sunma taahhüdü verdiğimiz tüm eksik özellikler geri yüklendi. Müşterilerimizden gelen tüm görüşleri izlemeye devam ediyoruz ve yeni Sohbet iOS uygulamasındaki deneyiminizi iyileştirmeye devam edebilmemiz için görüşlerinizi uygulama aracılığıyla bildirmeye devam etmenizi rica ederiz.
Şimdi kullanılabilir Kullanımdan kaldırılacak
Botlar için arama yapma
Sabit konum gönderme
Bot internet görüntülemelerini kullanma
Artan beğenmeler
Bot hazır yanıtlarını kullanma
Gönderme ve özel beğenme ifade simgesi ve klavyesi
Bot eylem menüsünü kullanma
Çıkartma mağazası
Özel bot yanıtları
Aşağı bakan parmak işareti
Gelen kutusunda DND simgesini görme
Mesaj eylemi önerileri
DND ayarlama
Takma adlar ayarlama
Sohbette paylaşılan tüm medyayı görüntüleme
Yakınlardaki aramalar
Çıkartmalar gönderme
Veri ayarlarını değiştirme
@burada ve @herkes etiketlerini kullanma
Fotoğrafları otomatik olarak film rulosuna kaydetme
Anketler
Beklemedeki davetleri görüntüleme
Özel bot yanıtları
Kişiler ve keşfet sekmeleri
Mesajlarda arama yapma
Grup rengini düzenleme
Sohbette arama yapma
Özel bildirim ayarları
Durum ayarı
Fotoğraf kütüphanenizden gönderilen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme
Grup açıklamaları ayarlama
Grup açıklamalarını düzenleme
İyileştirilmiş görüntülü arama (ses dahil)
Kameranızdan yüklenen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme
Grup sohbeti açıklamasını ve görselini düzenleme
Durum ayarlama
Fotoğraf notları
Durum ayarlama
Kullanıp kullanmamayı nasıl seçebilirim?
4 Kasım'da yeni Workplace iOS Sohbet uygulamasını kademeli olarak tüm müşterilerimizin kullanımına açmaya başladık. Tüm müşterilerin yeni uygulamaya yükseltebilmesinin yaklaşık bir hafta süreceğini öngörüyoruz.
Workplace Sohbet uygulamasının eski sürümüne geri dönmek için Yönetici Paneli > Yenilikler'de Workplace Sohbet iOS gönderisine gidin, Erken erişimi yönet'i ve ardından Hiç kimse'yi seçin. Kullanıcılar kendi başına geçiş yapamaz. Bu nedenle, tüm Workplace için sistem yöneticilerinin geçiş yapması gerekir.
Yeni uygulamaya yükseltme yaptıktan sonra eski sürüme erişmeniz mümkün olmayacaktır.
Yeni iOS uygulamasına geçiş yapmak veya eski sürüme geri dönmek ortalama 1 gün sürer. Geçiş yaptığınızda, uygulamanın farklı sürümünü kullanabilmek için tüm kullanıcıların uygulamayı iki kez yeniden başlatması gerekir. Tam sürüm kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmeyecektir. Yeni Workplace Sohbet iOS uygulamasını alacağınıza ilişkin bir bildirim alırsınız.
Görüşlerinizi bildirmek için Workplace Sohbet iOS uygulamasında ayarlara gidin ve Görüş Bildir'i seçin.
Android Uygulaması
Şu anda Android deneyimini yenilemeye ilişkin bir planımız yoktur. Android deneyiminde yakında eklenecek olan Workplace Odaları gibi yeni özelliklerle iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Android kullanıcılarına sunulmayan tek özellik, uygulama içi karanlık modudur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?