Müşteri Güncellemeleri

Yeni Workplace özellikleri ve güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için Yenilikler sayfasını ziyaret edin.

Yenilikler sayfası, tüm varsayılan yöneticilere hem Workplace'e yakında eklenecek olan özellikleri hem de Workplace'te erişime açılmış olan en son özellikleri görme olanağı tanır.
Yenilikler sayfasına erişmek için Yönetici Paneli'ni açın. Buradan Yenilikler'i seçebilirsiniz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Şimdi Workplace platformunda sunulan Supplier Connect, işleri Facebook ile takip etmek ve yönetmek için kullanılan bir tedarikçi portalıdır.
Şirketinizde Facebook Supplier Connect erişimi olan bazı çalışanlar için yeni Workplace hesapları oluşturulmaktadır. Tüm Supplier Connect kullanıcıları, hesaplarını oluşturmaları için e-posta alacaktır. Workplace sistem yöneticileri, Supplier Connect'e eklemek için yeni hesapları gözden geçirme ve onaylama talebinin bulunduğu bir e-posta alacaktır. E-postalar notification@fbworkmail.com adresinden gönderilecektir.
Sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen suppliers@fb.com adresiyle iletişime geçin.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
İşletmeler için modern ve güçlü mobil deneyimler sunmaya devam etmek için Workplace Sohbet iOS uygulamasını yeniliyoruz. Uygulamamız, telefonunuzda daha az yer kaplarken performansı ve üretkenliği iyileştirmeye de yardımcı olur. Karanlık modu gibi yeni özellikleri de kullanıma sunuyoruz. Uygulama önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacaktır.
Yeni Özellikler
Workplace Sohbet iOS uygulamasını iyileştirmek için yeni özellikleri kullanıma alıyoruz.
Özelliklerden bazıları:
 • Karanlık Modu
Uygulama tamamen sıfırdan oluşturulmaktadır. Bu nedenle, yeniden tasarlandıkları sırada az kullanılan özellikler geçici olarak sunulmayabilir. Performansı artırma ve verimliliğinizi destekleme çalışmalarımızın bir parçası olarak az kullanılan bazı özellikleri kaldırdık ve tekrar kullanıma sunmayacağız. Şu anda kullanılamayan tüm özellikler, tekrar ne zaman sunulacakları ve ayrıca kaldırılan özellikler aşağıdaki listede gösterilmiştir:
Güncelleme: 9 Kasım 2020
Ekim ayına kadar sunma taahhüdü verdiğimiz tüm eksik özellikler geri yüklendi. Müşterilerimizden gelen tüm görüşleri izlemeye devam ediyoruz ve yeni Sohbet iOS uygulamasındaki deneyiminizi iyileştirmeye devam edebilmemiz için görüşlerinizi uygulama aracılığıyla bildirmeye devam etmenizi rica ederiz.
Şimdi kullanılabilir Kullanımdan kaldırılacak
Botlar için arama yapma
Sabit konum gönderme
Bot internet görüntülemelerini kullanma
Artan beğenmeler
Bot hazır yanıtlarını kullanma
Gönderme ve özel beğenme ifade simgesi ve klavyesi
Bot eylem menüsünü kullanma
Çıkartma mağazası
Özel bot yanıtları
Aşağı bakan parmak işareti
Gelen kutusunda DND simgesini görme
Mesaj eylemi önerileri
DND ayarlama
Takma adlar ayarlama
Sohbette paylaşılan tüm medyayı görüntüleme
Yakınlardaki aramalar
Çıkartmalar gönderme
Veri ayarlarını değiştirme
@burada ve @herkes etiketlerini kullanma
Fotoğrafları otomatik olarak film rulosuna kaydetme
Anketler
Beklemedeki davetleri görüntüleme
Özel bot yanıtları
Kişiler ve keşfet sekmeleri
Mesajlarda arama yapma
Grup rengini düzenleme
Sohbette arama yapma
Özel bildirim ayarları
Durum ayarı
Fotoğraf kütüphanenizden gönderilen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme
Grup açıklamaları ayarlama
Grup açıklamalarını düzenleme
İyileştirilmiş görüntülü arama (ses dahil)
Kameranızdan yüklenen fotoğraflar için fotoğraf düzenleme
Grup sohbeti açıklamasını ve görselini düzenleme
Durum ayarlama
Fotoğraf notları
Durum ayarlama
Kullanıp kullanmamayı nasıl seçebilirim?
4 Kasım'da yeni Workplace iOS Sohbet uygulamasını kademeli olarak tüm müşterilerimizin kullanımına açmaya başladık. Tüm müşterilerin yeni uygulamaya yükseltebilmesinin yaklaşık bir hafta süreceğini öngörüyoruz.
Workplace Sohbet uygulamasının eski sürümüne geri dönmek için Yönetici Paneli > Yenilikler'de Workplace Sohbet iOS gönderisine gidin, Erken erişimi yönet'i ve ardından Hiç kimse'yi seçin. Kullanıcılar kendi başına geçiş yapamaz. Bu nedenle, tüm Workplace için sistem yöneticilerinin geçiş yapması gerekir.
Yeni uygulamaya yükseltme yaptıktan sonra eski sürüme erişmeniz mümkün olmayacaktır.
Yeni iOS uygulamasına geçiş yapmak veya eski sürüme geri dönmek ortalama 1 gün sürer. Geçiş yaptığınızda, uygulamanın farklı sürümünü kullanabilmek için tüm kullanıcıların uygulamayı iki kez yeniden başlatması gerekir. Tam sürüm kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmeyecektir. Yeni Workplace Sohbet iOS uygulamasını alacağınıza ilişkin bir bildirim alırsınız.
Görüşlerinizi bildirmek için Workplace Sohbet iOS uygulamasında ayarlara gidin ve Görüş Bildir'i seçin.
Android Uygulaması
Şu anda Android deneyimini yenilemeye ilişkin bir planımız yoktur. Android deneyiminde yakında eklenecek olan Workplace Odaları gibi yeni özelliklerle iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Android kullanıcılarına sunulmayan tek özellik, uygulama içi karanlık modudur.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?
Workplace'in yeni internet sitesi, aldığımız görüşler sayesinde önemli müşteri öncelikleri olduğunu öğrendiğimiz Workplace performansını ve erişilebilirliğini artırmamız için bize yeni bir temel sunması amacıyla oluşturuldu. Workplace'in yeni internet sitesi, Facebook'un dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kişinin bağlantıda kalmasını sağlayan güçlü altyapısından faydalanacak.
Bu güncellemeyle birlikte, iş arkadaşlarının bağlantı kurmasını ve birlikte çalışmasını kolaylaştırırken gelecekte performans ve erişilebilirlik geliştirmeleri yapmaya devam edebileceğiz.
Yenilikler
 1. Karanlık Modu: Ekran parlaklığını en düşük seviyeye getirir ve gözleri daha az yorar. Özellikle az ışık bulunan ortamlarda kullanım içindir. Karanlık Moduna geçmek için sol alttaki profil resminize tıkladıktan sonra Ekran Seçenekleri ve Karanlık Modu'na tıklamanız yeterlidir.
 2. Tam Genişlik Modu: Kullanılmayan beyaz alanı en aza indirerek büyük monitör kullanan kişilere daha iyi bir deneyim sunar.
 3. Daha iyi bir gönderi oluşturma deneyimi: Odaklanmayı artırmak amacıyla "Gönderine ekle" kısmını daraltarak gönderi oluşturma deneyimini modern hale getirdik ve daha kolay metin biçimlendirme seçenekleri ekledik.
 4. Geliştirilmiş Erişilebilirlik: Karanlık Moduna ek olarak; geliştirilmiş odak yönetimini, klavyede daha kolay gezinmeyi ve ekran okuyucular için desteği kullanıma sunduk. Workplace'te erişilebilirlik desteği hakkında daha fazla bilgi almak için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.
 5. Daha hızlı: Facebook'ta geliştirilen son teknoloji altyapı bileşenlerini kullanan Workplace internet sitesi artık çok daha hızlı. Böylece çalışmanız için gerekli şeyleri daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
Neler değişti?
Yeni internet sitesinin arayüzünde gezinmenize yardımcı olmak için, taşınan veya değiştirilen özelliklerden bazılarını burada paylaşıyoruz:
 1. Grup İstatistikleri: Tam ekran deneyim için gruplar başlığındaki "..." menüsünden erişilebilen "Yönetici Seçenekleri" kısmına taşındı.
 2. Grup yöneticisi seçenekleri: Artık daha net bir mesaj hiyerarşisi ve görsel tasarıma sahip tam ekran bir pencere olarak açılıyor.
 3. Gruplardaki varsayılan gönderi düzenleyici menüsü: Artık fotoğraf/video ekleme, yer bildiriminde bulunma ya da his veya hareket paylaşma gibi seçenekler göreceksiniz. Daha fazla seçenek için gönderi düzenleyiciye tıklayarak Gönderinize Ekleme Yapabilirsiniz.
 4. Sohbet menüsü: Sohbette + düğmesine tıklandığında gösterilen arayüzde değişiklikler yaptık. Gerçekleştirilebilir eylemlerin sırası değiştirildi (ör. anket oluşturma artık son seçenek).
 5. Etkinlikler arayüzü: Etkinlikler Arayüzünü modern hale getirdik: İş arkadaşlarınızı şirket ve ekip etkinliklerine hızlıca davet edebilmenizi kolaylaştırmak amacıyla Davet Et düğmesini artık etkinlik detayları kısmı yerine sağ üst köşede gösteriyoruz.
Neler geçici olarak eksik?
Bazı arayüzler şu anda Karanlık Modunu tam olarak desteklemiyor. Tüm sayfaları tek tek inceliyoruz ve lansmandan önce tam destek sunacağız.
Yeni deneyimde bundan böyle neler kullanılamayacak?
 1. Takma ad seç: Workplace internet sitesinin altyapısındaki yükü hafifletmek amacıyla katılımcıların birbirleri için takma adlar seçmesini sağlayan "Takma Ad Seç" özelliğini kaldırmaya karar verdik. Bu özelliği hem Workplace internet sitesinden hem de Workplace Sohbet iOS uygulamasından kaldırma kararı aldık.
 2. Resimli Anketler: Çok düşük kullanım nedeniyle bu işlevi kaldırmaya karar verdik.
 3. Ürün İçi Hızlı Yardım: Yeni Workplace internet sitesindeki menüyü basitleştirdik ve ürün için Hızlı Yardım'ı kaldırıyoruz. Yardım Merkezi'ne tıklayarak sorularınızı yanıtlarını orada arayabilirsiniz.
Özelliklerin özet listesi
YeniliklerNeler değişti?DüzeltilenlerArtık sunulmayanlar
Karanlık ModuGrup İstatistikleriBir gönderiye birden fazla dosya / fotoğraf eklemeTakma ad seçme
Daha geniş akışGrup yöneticisi seçenekleriSohbet botları için sabit menüdeki eksik "Başla" düğmesiResimli anketler
Daha iyi gönderi oluşturma deneyimiGruplarda varsayılan gönderi düzenleyici menüsüOtomatik Grup üyeliğinin yeni adı: Katılım için ön onaylı kişiler.Ürün İçi Hızlı Yardım
Geliştirilmiş erişilebilirlikSohbet menüsüUçtan Uca Canlı Kurumsal Yayın
Daha hızlıEtkinlikler arayüzüGruplarda etkinlik oluşturma desteği
Gönderi içeriklerine artık gönderilerinizin sağ üstündeki bağlamsal menüden erişebilirsiniz
Gruplarda fotoğraf albümleri oluşturma
CSV dosyası yüklemeleriyle gruplara davet etme
Sohbet zaman damgaları daha görünür
Google Drive ve Dropbox ile dosya entegrasyonları
Bir gönderiye birden fazla dosya ekleme ve dosya önizlemelerini görme özelliği
Biçim kodlu gönderileri tam ekran görüntülerken biçimlendirme
Videolarda Kapalı Açıklamalı Altyazılar oluşturma ve düzenleme
Sharepoint / Onedrive ile dosya entegrasyonları
Etkinliklerde planları gösterme
Bir grubun Dosyalar sekmesinde dosya yükleme
Sohbette kamera özelliği
Dosya notları
Çok dilli gönderi
Konular
Kullanıma Sunma Takvimi
12 Ağustos - Erken erişime katılma (Yeni ve klasik internet sitesinin kullanıma sunulması): Yöneticiler yeni deneyimi test edebilir ve şirketleri için açabilir/kapatabilir.
26 Ağustos - Sadece erken erişimden ayrılma (Yeni ve klasik internet sitesinin kullanıma sunulması): Yeni internet sitesi tüm müşterilerin kullanımına sunulacak. Şirketler istedikleri zaman tekrar klasik internet sitesine geçiş yapabilir.
9 Aralık - Eksik olan önemli özelliklerin kullanıma sunulması: Konular ve Çok Dilli gönderiler gibi eksik tüm özellikler, yeni deneyimde kullanılabilir.
9 Şubat - Eski internet sitesinin kullanımdan kaldırılması: Workplace'iniz yeni Workplace internet sitesine taşınacak ve klasik deneyime artık erişemeyeceksiniz. Internet Explorer 11 kullanıcıları yeni Workplace deneyiminin sınırlı bir sürümüne taşınacak.
Sık Sorulan Sorular
Bir yönetici olarak yeni internet sitesi deneyimini kendim denemek için nasıl açar veya kapatırım?
Bir yönetici olarak yeni internet sitesi deneyimini sadece kendi hesabınız için açarak deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için sol alttaki profil resminize ve ardından "İyileştirilmiş Workplace internet sitesini kullan" seçeneğine tıklayın.
Bir yönetici olarak yeni internet sitesi deneyimini şirketim için nasıl açar veya kapatırım?
Sistem yöneticileri, Yönetici Paneli'nin Yenilikler gönderisi ile tüm Workplace hesapları için iyileştirilmiş internet sitesi Erken Erişimini yönetebilir. Yöneticiler kendi Erken Erişim sürelerinin başlangıç ve bitiş tarihlerini seçebilir. Varsayılan Erken Erişim son tarihi 9 Şubat 2021 olarak ayarlanmıştır.
Şirketimi 9 Şubat 2021'den önce yeni internet sitesine taşıyabilir miyim?
Evet, Workplace hesabınızı yeni internet sitesine taşımak istiyorsanız lütfen Yenilikler ve ardından Erken Erişimi Yönet'i seçerek Kullanıma Sunmanın Tamamlanması tarihini istediğiniz tarihle değiştirin.
Bir çalışanım. İyileştirilmiş internet sitesini kullanmak istemiyorsam klasik internet sitesine nasıl geri dönebilirim?
9 Şubat'tan önce eski internet sitesine geri dönebilirsiniz. Bunu yapmak için sol alttaki profil resminize ve ardından Klasik Workplace İnternet Sitesini kullan seçeneğine tıklayın. Bu seçeneği 9 Şubat'tan sonra görmeyeceksiniz.
Eksik özellikler yeni deneyimde ne zaman kullanıma sunulacak?
Tüm eksik özellikler, 9 Şubat'taki tam geçişten önce denemeniz için aralık ayına kadar kullanımınıza sunulacak. Yeni internet sitesi, Internet Explorer'daki tüm özellikleri destekleyecek mi?
Karanlık Modu gibi yeni özellikler dahil olmak üzere, bazı özellikler Internet Explorer'da desteklenmeyecek. Workplace'te en iyi deneyim için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanmanızı tavsiye ederiz.
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?