Workplace Kabul Edilebilir Kullanım İlkesi


Workplace from Meta'ya hoş geldiniz!
Lütfen bu hizmetin Facebook'un son tüketici sürümünden farklı olduğunu ve kuruluşlar tarafından kullanılmak üzere geliştirildiğini unutmayın. Yani hizmetimizi işyerinde veya bir cihazda ya da işvereniniz ya da başka bir kuruluş (görev aldığınız "Kuruluş") tarafından verilen bir hesapta kullanıyorsanız bu Kuruluşun Workplace kullanımınıza ilişkin kendi ilkeleri olabilir ve hizmeti kullanımınız bu ilkelerle uyumlu olmalıdır. Bu ilkelerle ilgili tüm sorularınız için lütfen Kuruluşunuzla iletişime geçin. Workplace gizlilik uygulamaları hakkında bilgi almak için lütfen Workplace Gizlilik İlkesi'ne bakın. Workplace API'sine erişim, Workplace Platform Koşulları'na tabidir.

Workplace'i sorumluluk bilinciyle kullanma
Kuruluşunuzun ilkelerine ek olarak, hizmetlerimizin sorumluluk bilinciyle kullanılmasını sağlamaya yardımcı olmak için aşağıdaki kuralları oluşturduk.
Workplace'i kullanırken şunları yapmamalısınız:
  • Kimliğinizi gizlemek, başka birinin kimliğine bürünmek ve üyeliğinizi diğer kişi veya kuruluşa yanlış aktarmak.
  • Çocukları istismar eden, çocuklara zarar veren ya da zarar vermekle tehdit eden herhangi bir eylemde bulunmak.
  • Yasa dışı, ayrımcı, zararlı, hileli, aldatıcı ya da karalayıcı veya şiddeti, yasaların ihlal edilmesini, kendini yaralamayı, yeme bozukluklarını veya zararlı madde kullanımını yücelten ya da teşvik eden içerik oluşturmak veya görüntülemek.
  • Yasaları veya Meta'nın ya da herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmek.
  • Workplace'in normal işlevlerini veya başka bir kişinin Workplace'i kullanımını kesintiye uğratmak.
  • Workplace'e veya ilgili içeriğe ya da bilgilere Meta tarafından izin verilmeyen yöntemlerle (veri kazıma veya tarama dahil) erişmek; erişim kontrollerini geçersiz kılmak veya Workplace'e ya da ilgili sistemlere, şifrelere veya hesaplara başka yöntemlerle izinsiz erişim sağlamaya çalışmak.
  • Meta tarafından açıkça onaylanmamış herhangi bir üçüncü tarafla yönetici erişimi jetonlarını paylaşmak veya bu üçüncü taraflara benzer uygulama erişim izinleri vermek. Jeton veya uygulama izni aracılığıyla onaylanmış bir üçüncü tarafa bu tür bir yönetici erişimi hakkı vermeye karar verdiğinizde, üçüncü tarafların verilerinize veya içeriklerinize sadece Meta tarafından onaylanmış ve talimatlarınıza uygun amaçlar doğrultusunda gerekli olduğu ölçüde erişmesine izin verebilirsiniz. Bu erişim haklarının kötüye kullanıldığını veya kullanılacağını düşündüğümüz takdirde söz konusu üçüncü taraf erişimlerini istediğimiz zaman kısıtlama (ör. erişim jetonunu sıfırlama veya uygulama iznini kaldırma yoluyla) hakkını saklı tutarız.
  • Virüsler, kötü amaçlı yazılım veya diğer kötü amaçlı kodlar yüklemek ya da Workplace veya ilgili sistemlere zarar verebilecek, devre dışı bırakabilecek, kapasitesini zorlayacak ya da yavaşlatacak eylemlerde bulunmak (hizmet engelleme saldırısı ya da sayfa oluşturma işlevine veya diğer Workplace işlevlerine müdahale etmek gibi).
Lütfen Workplace'in 13 yaşın altındaki çocukların kullanımına uygun olmadığını unutmayın. 13 yaşın altındaysanız bu hizmete erişmenize veya kullanmanıza izin verilmez.

Sorumluluklarımız ve geribildirimleriniz
Meta, Workplace'e, kullanıcılara veya üçüncü taraflara zarar vereceğine inanmak için makul nedenlere sahip olduğumuz çocuk pornografisi içeriklerini ya da yasa dışı veya istismar amaçlı diğer materyalleri tespit etmek için otomatik teknolojiler kullanabilir.
Bu Kabul Edilebilir Kullanım İlkesi'ni, Kuruluşunuzun Workplace Müşteri Sözleşmesi'ni veya yürürlükteki yasa ya da düzenlemeleri ihlal ettiğini düşündüğümüzde verilerinizi veya içeriklerinizi kaldırabilir ya da bunlara erişimi sınırlayabiliriz (bu zorunlu bir uygulama değildir). Yasalar tarafından engellenmediği sürece, Meta size veya Kuruluşunuza bu eylemlere yönelik makul bir bildirim sağlar.
Workplace hakkındaki tüm geribildirimlerinizi memnuniyetle karşılarız. Ancak yorumlarınızı veya önerilerinizi kullanmamızın, bizim açımızdan tarafınıza yönelik herhangi bir yükümlülük ya da tazminat doğurmayacağını lütfen unutmayın.

Son güncelleme: 10 Ocak 2022