Workplace Gizlilik İlkesi


Workplace from Meta, kullanıcıların işyerinde işbirliği ve bilgi paylaşımı yapmasına olanak tanıyan, Meta tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Workplace platformu Workplace internet sitelerini, uygulamalarını, bağlantılı çevrimiçi hizmetleri içerir ve bunların tümü hep birlikte "Hizmet" olarak adlandırılır.
Bu Gizlilik İlkesi, Hizmeti kullanmanız durumunda bilgilerinizin nasıl toplandığını, kullanıldığını ve paylaşıldığını açıklar.
Hizmet, kendi talimatları doğrultusunda kuruluşlar tarafından kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, size Hizmete erişme ve Hizmeti kullanma yetkisi veren işvereniniz veya başka kuruluşlar ("Kuruluşunuz") tarafından sağlanmaktadır.
Hizmet, kullanıyor olabileceğiniz diğer Meta hizmetlerinden ayrıdır. Söz konusu diğer Meta hizmetleri size Meta tarafından sağlanmakta olup, kendi koşullarına tabidir. Bununla birlikte, Hizmet size Kuruluşunuz tarafından sağlanmaktadır ve bu Gizlilik İlkesi ile Workplace Acceptable Use Policy (Workplace Kabul Edilebilir Kullanım İlkesi) ve Workplace Çerezler İlkesi'ne tabidir.
Workplace hesabınızın ("Hesabınız") sorumluluğu ve idaresi Kuruluşunuza aittir. Kuruluşunuz buna ek olarak Hizmet aracılığıyla gönderdiğiniz veya sağladığınız her tür verinin toplanmasından ve kullanımından da sorumludur. Sözü edilen kullanım, Kuruluşunuzun Meta'da uygulamaya koyduğu koşullara tabidir.
Kuruluşunuz, bu Gizlilik İlkesi'ne ek olarak, Hizmeti kullanımınızla bağlantılı olarak geçerli olan ilave ilke ve davranış kurallarına sahip olabilir.
Hizmeti kullanımınıza ilişkin herhangi bir sorunuz varsa lütfen Kuruluşunuz ile iletişime geçin.

I. Ne tür bilgiler toplanır?
Siz, iş arkadaşlarınız veya başka kullanıcılar Hizmete eriştiğinde, Kuruluşunuz aşağıdaki türde bilgiler toplar:
 • Tam adınız ve e-posta adresiniz gibi iletişim bilgileriniz;
 • Kullanıcı adınız ve şifreniz;
 • İş unvanınız, departman bilgisi, işiniz veya Kuruluşunuzla ilgili diğer bilgiler;
 • Bir hesap açmanız, içerik oluşturmanız veya paylaşmanız ve başkalarıyla mesajlaşmanız ya da iletişim kurmanız dahil olmak üzere, Hizmeti kullanmanız sırasında sağladığınız içerikler, mesajlar ve diğer bilgiler. Bir fotoğrafın çekildiği konum veya bir dosyanın oluşturulduğu tarih gibi, sağladığınız içerikteki veya içerik hakkındaki bilgiler (meta veriler gibi) buna dahil olabilir;
 • Hizmeti kullanan başka insanların sağladığı içerikler, iletişimler ve bilgiler. Bu kapsamda topladığımız veriler; bu insanların size ait bir fotoğrafı paylaşması, sizin fotoğrafınıza yorum yapması, size mesaj göndermesi veya sizin iletişim bilgilerinizi yüklemesi, senkronize etmesi veya aktarması durumlarında size ilişkin bilgileri de kapsar;
 • Hizmeti kullanan diğer kişilerle kurduğunuz tüm iletişimler;
 • Kuruluşunuza gönderilen kullanıcı iletileri, geribildirimler, öneriler ve fikirler;
 • Fatura bilgileri ve
 • Siz veya Kuruluşunuz, Hizmetle ilgili destek için iletişim kurduğunda veya etkileşimde bulunduğunda sağladığınız bilgiler.

II. Kuruluşunuz bu bilgileri nasıl kullanır?
Kuruluşunuz, platformun sağlayıcısı sıfatıyla Meta üzerinden topladığı bilgileri, Meta'nın Hizmeti Kuruluşunuza ve diğer kullanıcılara sağlamasına ve bu doğrultuda destek hizmetleri sunmasına olanak tanımak amacıyla, Kuruluşunuzun olası diğer talimatlarına uygun olarak paylaşır. Bu kullanımlara yönelik örnekler aşağıda verilmiştir:
 • Hizmeti kullanmalarıyla ilgili olarak kullanıcılarla ve yöneticilerle iletişim kurmak;
 • Şüpheli hareketleri ve geçerli koşul ve ilkelere yönelik olası ihlalleri araştırmak gibi yöntemlerle Kuruluşunuz ve diğer kullanıcılar adına Hizmetin güvenliğini ve emniyetini artırmak;
 • Hizmeti sağlamamızın bir parçası olarak, sizin ve Kuruluşunuzun deneyimlerini kişiselleştirmek;
 • Kuruluşunuz için Hizmet bünyesinde yeni araç, ürün veya hizmetler geliştirmek;
 • Hizmetin işlerliğini genel anlamda geliştirmek için Hizmetteki hareketleri aynı kişi tarafından kullanılan farklı cihazlarla ilişkilendirmek;
 • Olası hataları tespit edip gidermek ve
 • Hizmeti geliştirmeye yönelik araştırmalar dahil olmak üzere veri ve sistem analizleri yürütmek.

III. Bilgilerin açıklanması
Kuruluşunuz toplanan bilgileri aşağıdaki taraflara, aşağıdaki yollarla açıklar:
 • Hizmetin veya Hizmetin bir kısmının sağlanmasına yardımcı olan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına;
 • Hizmet üzerinden bağlanabildiğiniz üçüncü taraf uygulamalar, internet siteleri veya diğer hizmetlere;
 • Hizmetin devri, şirket birleşmesi, konsolidasyon, mal varlığı satışı gibi önemli bir kurumsal işlemle bağlantılı olarak veya çok düşük bir ihtimalle olsa da iflas ya da ödeme aczi durumunda;
 • Bir kişinin güvenliğini korumak; sahteciliğe, güvenliğe veya teknik sorunlara eğilmek için
 • Bir mahkeme celbi, arama emri, delil sunma emri veya bir yargı organından gelecek başka bir talep ya da emirle bağlantılı olarak.

IV. Bilgilerinize ulaşma ve bilgilerinizi değiştirme
Siz ve Kuruluşunuz, Hizmet dahilinde yer alan araçları kullanarak (örneğin, profil bilgilerinizi düzenleme veya Hareketler Dökümünüzle), Hizmete yüklediğiniz bilgilere erişebilir, bu bilgileri düzeltebilir veya silebilirsiniz. Hizmette sağlanan araçları kullanarak bunu yapamadığınız durumlarda, bilgilerinize erişmek veya bilgilerinizi değiştirmek için Kuruluşunuzla doğrudan iletişim kurmanız gerekir.

V. Üçüncü taraf bağlantıları ve içerikleri
Hizmet, Kuruluşunuz tarafından kontrol edilmeyen üçüncü taraflarca yönetilen içeriklere giden bağlantılar içerebilir. Ziyaret ettiğiniz her internet sitesinin gizlilik ilkelerini incelemelisiniz.

VI. Hesabı Kapatma
Hizmeti kullanmayı bırakmak istemeniz durumunda, Kuruluşunuzla iletişime geçmeniz gerekir. Benzer şekilde, Kuruluş için veya Kuruluş ile çalışmayı bırakırsanız Kuruluş, Hesabınızı askıya alabilir ve/veya Hesabınızla ilişkili tüm bilgileri silebilir.
Bir hesabın kapandıktan sonra silinmesi genellikle 90 gün kadar sürer, ancak bilgilerinizden bazıları yedekleme kopyalarında makul bir süre boyunca kalabilir. Hizmette oluşturduğunuz ve paylaştığınız içeriğin Kuruluşunuza ait olduğunu ve Kuruluşunuzun Hesabınızı dondurması veya kapatması durumunda bile Hizmette kalacağını ve erişilebilir olacağını lütfen unutmayın. Bu yönden, Hizmette sağladığınız içerik, işiniz sırasında ürettiğiniz diğer içerik türleriyle (sunumlar veya notlar gibi) benzerlik taşır.

VII. Gizlilik İlkesinde Yapılan Değişiklikler
Bu Gizlilik İlkesi zaman zaman güncellenebilir. Herhangi bir güncelleme gerçekleştirildiğinde, aşağıdaki "son güncelleme" tarihi değiştirilir ve yeni Gizlilik İlkesi internette paylaşılır.

VIII. İletişim
Bu Gizlilik İlkesi veya Workplace Kabul Edilebilir Kullanım İlkesi hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen Kuruluşunuzun Yöneticisi aracılığıyla Kuruluşunuzla iletişime geçin.
Kaliforniya'da ikamet edenler için, Kuruluşunuzun Yöneticisi aracılığıyla Kuruluşunuzla iletişime geçerek tüketici gizliliği haklarınız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Son güncelleme: 5 Nisan 2022